21 березня 2014 року Україна підписала документ, через який почалися Євромайдан і Революція Гідності.
Угоди про асоціацію підписуються з державами-нечленами ЄС. Вони передбачають внутрішні реформи в обмін на політичне зближення з Європою, отримання технічної та фінансової допомоги. Для багатьох країн такі угоди стали сходинкою до вступу в Євросоюз.
В Україні підготовка до Угоди розпочалася ще у 2007 році. Загалом було проведено 21 раундів переговорів, і в березні 2012 року в Брюсселі текст Угоди був парафований. Аби запобігти зближенню України з Європою, росія розгорнула системний тиск на нашу державу: як економічний, так і погрози окупації частини території.
У листопаді Кабмін призупинив підписання Угоди з ЄС, а Янукович на Вільнюському саміті Східного партнерства заявив про її відтермінування. Це означало переорієнтацію курсу країни на євразійський вектор інтеграції, що і викликало масові акції протесту.
З падінням режиму Януковича наприкінці лютого 2014 року нова українська влада прагнула якнайшвидше виконати головну вимогу Євромайдану. Процедура підписання Угоди відбулася 21 березня 2014 року на позачерговому саміті Україна-ЄС в Брюсселі, через три дні після «приєднання» Криму до рф.
Втім, остаточна процедура ратифікації Угоди державами-учасницями ЄС через особливу позицію Нідерландів закінчилася у червні 2017 року.
https://nakipelo.ua/vasyl-iermylov-kharkivskyj-henij-dyzajnu/