Скільки коштуватиме підготовка української енергосистеми до зими

До підготовки опалювального сезону 2023/24 років необхідно приблизно 3,4 мільярда доларів. Таку суму назвав заступник міністра енергетики Фарід Сафаров у етері телемарафону.

З них 1,2 мільярда коштуватиме закупівля енергоресурсів.

«Решта — це сума, необхідна для того, щоби відновити, по-перше, лінії систем передачі («Укренерго»), лінії систем розподілу (це здебільшого обленерго) електроенергії та відбудови генераційних потужностей. Це цифра приблизно 2,1–2,2 мільярда доларів.Це тільки та сума, яка вкрай необхідна цього року, щоби встигнути підготуватись. Звісно загальні цифри набагато більші і про них буде доречніше казати, виконавши перший крок з відбудовою та підготовкою до наступного осінньо-зимового періоду». 

За словами Фаріда Сафарова, міжнародні партнери допомагають Україні з обладнанням та грошима. Зокрема, передали понад 6 000 тон матеріалів та обладнання, 151 мільйон євро перерахували до фонду підтримки та енергетики України, ще 200 мільйонів гранту надав Світовий банк. Однак цього недостатньо, тому уряд розглядає альтернативні джерела, серед яких — підвищення тарифів на світло. Наскільки може подорожчати електроенергія та з якого місяця можуть підвищити ціни, заступник міністра не уточнив.

«Доведеться таке рішення ухвалити, оскільки інакше енергетика не зможе не те що відновитися, а й підготуватися до наступної зими, яка може бути набагато складнішою за попередню», – зазначив він.

Від осені 2022 року російські війська завдали понад 33 масовані атаки дронами та ракетами. Внаслідок обстрілів були пошкоджені 43% магістральних електромереж.

Станом на кінець минулого осінньо-зимового періоду, українська енергосистема тимчасвово втратила:

  • 44% атомної генерації;
  • 78%  потужностей ТЕС;
  • 66% блочних ТЕЦ;
  • 75% вітрової енергії;
  • Близько 20% сонячної енергії.

Читайте також

Total
0
Share