Сибір та Урал у вогні. Міста й села згоряють дотла. Наприклад, у Красноярському краї внаслідок пожеж знищено та пошкоджено понад 500 житлових будинків, 300 будівель та 60 автомобілів. Постраждали 19 людей, семеро загинули, — повідомляється в репортажі кремлівського телеканалу НТВ. Зазначається, що не вдається загасити пожежу через сильний вітер. Та справжня причина катастрофи — приборкати вогонь у росії просто немає кому, бо більшість вогнеборців відправили воювати в Україну.
У службі ДСНС України відреагували на події. На Facebook-сторінці служби з’явився допис з історією, яку «зазвичай не розповідають державні органи влади». Тому, зазначили рятувальники, після Перемоги ми від них одкровень не дочекаємось.
«Однієї зими в місті N сталася велика пожежа на закинутих складах. Було це давненько, пам’ятають її навіть не всі, хто того часу служив у лавах тоді ще МНС. Палали уночі старі будівлі так, що зарево було видно з іншого кінця великого міста N. А зима була лютою. Такою, що хлопці разом із керівництвом бігали за чергою в ті палаючі будівлі погрітися. Горіло гарно, а гасилося довго, бо хлопці мерзли. Ліквідували, як то кажуть, “шляхом повного вигорання”. Будівлі — у попіл, проте жоден із пожежників навіть нежиті тієї ночі не підхопив».
Ви запитаєте: а до чого тут відео палаючих російських лісів, красномовні заголовки з російських видань, і чому ми не тегнули МЧС росії в дописі? Бо ми згадуємо збитий днями їхній безпілотник на нашій території та у страшному сні не уявляємо, як вони так живуть: ліквідовуючи лісові пожежі шляхом повного вигорання. Як вони прокидаються зранку та дивляться в очі співгромадянам?
Так занапастити батьківщину, свої честь і совість, але продовжувати боротися з «нацистами» в Україні — це все, що треба розуміти про наших сусідів. У нас ця абсурдна ситуація перетворилася на мем: «Скільки гектарів Сибіру встигає згоріти, поки російський пожежник вимовить слово “денацифікація”?».
Якщо ж без жартів, рятувальники попередили: лісові пожежі трапляються не лише в росії. Наближається пожежонебезпечний період і в Україні. Як ми його переживемо, залежить від пильності та відповідальності наших громадян.
«На жаль, є випадки, коли лісові пожежі завдавали непоправних збитків. А в умовах сьогодення загоряння найменшого сухого куща десь на околиці села може призвести до великої трагедії. Тому ми закликаємо усіх: хочете подивитися, як щось горить, — дивіться, як підгорає в русні на полі бою та в їхній країні. А нашу землю треба берегти для наших дітей», — зазначається в повідомленні ДСНС України.
У Сибіру подібні пожежі — щорічне явище, яке зокрема пов’язано з незаконною вирубкою лісу та приховуванням її масштабів. Сезонні займання зазвичай ліквідують військові зі спеціальною технікою. Зазвичай, але не цьогоріч. Раніше повідомлялося, що традиційні пожежі в Сибіру вже вдвічі масштабніші, ніж торік, і стали безконтрольними.