Штам коронавірусу «Дельта»: що про нього відомо

«Дельта» став домінантним у світі. Про це 18 червня сказала головна наукова фахівчиня Всесвітньої організації охорони здоров’я Сумія Свамінатан.

Що таке штам «Дельта»?

«Дельта» — це мутація вірусу SARS-CoV-2, яку вперше зафіксували в жовтні 2020 року в Індії. 11 травня 2021 року ВООЗ назвало його «варіантом, що викликає занепокоєння». Цей варіант коронавірусу має кілька мутацій. На сьогодні вчені не встановили функції цих мутацій, але вони дозволяють вірусу зв’язуватися з клітинами людини та допомагають  уникнути деяких імунних реакцій.

За даними GISAID, цей штам вірусу виявили в 78-ми країнах. А ВООЗ вказує на більш ніж 80 країн, де є «індійський» штам. Станом на 22 червня в Україні не зафіксували випадків зараження штамом «Дельта».

Цей варіант вірусу швидше передається від людини до людини?

За наявними даними, цей штам поширюється швидше, ніж усі інші. Але вчені кажуть, що вибірка ще мала для остаточних висновків. Дослідження Публічного центру здоров’я Англії показало, що інфікування штамом «Дельта» збільшилося на 67 % у порівнянні зі штамом, який у нас називали «британським». Велика частина тих, хто заразилися, отримали одну дозу вакцини або не були вакциновані зовсім.

«Дельта» смертельніша за інші штами?

Вчені продовжують збирати дані про смертність від штаму «Дельта». У порівнянні з «британським» штамом, до лікарень потрапляють у 2,26 раза частіше. А випадки потрапляння в реанімацію збільшилися в 1,45 раза.

«Дані з Великобританії говорять, що цей штам із більшою ймовірністю приведе до госпіталізації, тому не дивно, якщо виявиться, що він смертельніший», — каже епідеміологиня Лондонського університету королеви Марії.

Вакцини захищають від «Дельта»?

Вакцини менш ефективно запобігають потраплянню в лікарню від «індійського штаму». Але це не означає, що вони не працюють.

Вакцина Pfizer/BioNTech була на 94 % ефективна після однієї дози та на 96 % — після двох. Ефективність AstraZeneca склала 71 % після однієї дози та 92 % після двох.

Які симптоми у варіанту «Дельта»?

Більшість людей, які перехворіли на «Дельта» та були опитані британським центром дослідження симптомів коронавірусу ZOE, описали головні болі, болі в горлі, нежить і лихоманку. У деяких випадках також був кашель.

Чи варто очікувати «Дельта» в Україні?

Нова хвиля коронавірусу, викликана мутацією «Дельта», може прийти в Україну влітку. Про це повідомляє Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України.

Це пов’язують із поширенням штаму «Дельта» в Росії. Українські вчені закликають увести додатковий прикордонний контроль із країнами, де поширилася ця мутація вірусу.

https://nakipelo.ua/uk/pozhar-v-pansionate-zolotoe-vremya-sud-ostavil-obvinyaemyh-v-sizo-2/

Читайте також

Total
0
Share