Харківський шпиталь продовжує збирати кошти на томограф

Обіцяний МОЗ томограф не замінить шпиталю повністю той, що вийшов із ладу. Тому Військово-медичний клінічний центр Північного регіону та Гуманітарний фонд Сергія Притули не зупиняють збір на більш потужне діагностичне обладнання.

«Ми збираємо кошти на новий томограф, який відповідатиме вимогам лікарів та довго служитиме госпіталю. Адже зараз шпиталь працює на межі. За місяць він проводить річну кількість досліджень на яку розрахований томограф. Це означає, що за 1,5 року томограф відпрацьовував навантаження, яке за звичних умов мав би за 15 років. За таких умов у лікарні мали б загалом працювати хоча б два томографи», — йдеться у спільному дописі центру й фонду у Facebook.

Що сталося?

17 травня Харківський шпиталь повідомив про те, що вийшов із ладу єдиний томограф, критично важливий для діагностики та лікування поранених військових. Заклад закликав підтримати збір, оголошений спільно з Фондом Сергія Притули. Заявлена мета — 30 мільйонів. 

За два дні, 19 травня, керівник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що шпиталю передадуть новий томограф.

«Тепер робимо все можливе, аби пришвидшити доставку КТ. До моменту його встановлення військові проходять обстеження у міських та обласних закладах охорони здоровʼя», — написав Олег Синєгубов.

Пізніше в медзакладі заявили: томограф від МОЗ стане тимчасовим розв‘язанням проблеми, адже він менш потужний. На нього екстрено перенаправлятимуть важких пацієнтів.

«Дякуємо за надання комп’ютерного томографу від Міністерства охорони здоров’я, але ми хочемо продовжити збір. Ми потребуємо апарат середнього класу – хоча би такий, який у нас зараз стоїть і вийшов з ладу. Апарат, який нам пропонується, – менш потужний. Тому нам необхідно продовжити збір на апарат, який дозволить надавати якісну медичну допомогу пораненим і хворим», — Ярослав Лехмак, заступник начальника центру Військово-медичного клінічного центру Північного регіону з медичного постачання.

Комп‘ютерний томограф, запропонований МОЗ, — на 32 зрізи з розгоном до 64 зрізів. Витримувати високе навантаження він зможе до пів року, прогнозує Вячеслав Курінний, заступник начальника закладу з медичної частини.

«Одного апарата недостатньо, тому що він відразу вийде з ладу. Враховуючи, що це обладнання вкрай дороговартісне, складне у монтажі, використанні, то задовольнитися КТ, який вийде через три-шість місяців з ладу шляхом навантаження, яке не зменшиться, — це невірний шлях. Окрім того, нам невідомі терміни передачі цього КТ. Тому ми просимо продовжити збір на КТ середнього класу. Якщо у нас буде два томографи, ми зможемо підтримувати належний рівень діагностики і надання медичної допомоги», — додав медик.

Як підтримати збір на томограф

Задонатити кошти на обладнання для шпиталю можна за посиланням. Уже зібрано понад дев‘ять мільйонів.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share