Школярі – у метро, студенти – дистанційно: комбіноване навчання у Харкові

Чим ближче до першого вересня, тим ідея про комбіноване навчання у Харкові переживає більше змін. 

Спочатку в мерії заявили, що відкриють усі школи, де є укриття, для офлайн-навчання дітей, і навіть спрямували додатково 48 мільйонів на ремонт підвальних приміщень. 

Але в обласній адміністрації розкритикували такий підхід. Мовляв, йшлося про наявність не будь-яких простих укриттів, а бомбосховищ, побудованих за нормами ДБН.  

«Насамперед це сигнал до органів місцевого самоврядування щодо необхідності облаштування укриттів і приведення їх до відповідних вимог. Необхідно працювати над тим, щоби захисних споруд з’являлося більше. Крім того, рішення щодо можливості офлайн-освіти будуть ухвалювати самі навчальні заклади. Тобто надається можливість комбінованої форми навчання. Наприклад, це дозволить проводити окремі практичні заняття в укриттях зі школярами або студентами», — сказав Олег Синєгубов.

Також він зазначив, що заклади освіти на деокупованих територіях та у громадах, які значно постраждали від обстрілів, імовірно, так і продовжать онлайн-навчання. Зокрема, Чугуївська громада вже ухвалила рішення про дистанційну освіту. За нею від переходу до офлайн-освіти відмовилася Олексіївська територіальна громада Лозівського району. Тут не було окупації та бойові дії не велися, але поруч — нещодавно обстріляний Первомайський. 

У Харкові, де тривога часто звучить після обстрілу та ракети С-300 прилітають час від часу, з обласною владою освітяни сперечалися й доводили, що мають безпечні укриття. Перевіряти це самостійно Олег Синєгубов відмовився. Заявив, що це не його завдання: проводити рейди та інспекції, а місцевої влади. 

«У рішенні Ради оборони чітко зазначено, які самі захисні споруди дозволять відкритись або проводити заняття офлайн. Все. На пресконференції всі відповіді були надані, тут немає чого коментувати. Найпростіші укриттяне підходять», — зазначив Олег Синєгубов.

При цьому питання: як встигнути спрямувати туди дітей до прильоту, залишалося відкритим. Ігор Терехов вирішив не відмовлятися від обіцянки відкрити школи, але й не ігнорувати вимоги ХОВА. Тому на зустрічі з медиками Холодногірського району, серед яких також є батьки, заявив про ідею перемістити навчальний процес в метро. Адже дистанційно навчити першачків неможливо. 

«Що стосується першокласників — це катастрофа. Бо ніхто не навчить їх писати, не поставить руку, як-то кажуть. Діти не стають соціальними», — зауважив Терехов.

Як організовуватимуть рух поїздів і навчальний процес, чи стане метро школою лише для першачків або ж для всіх харківських школярів, у мерії поки не уточнюють. Терехов лише додав, що заняття, ймовірно, проводитимуться у переходах. 

А ось харківським студентам можна залишитися на дистанційному навчанні, хоча деякі виші вже оголосили про офлайн-навчання. 

Міністерство освіти та науки України рекомендує всім університетам та коледжам навчальний 2023 рік розпочати в очній формі навчання та упродовж літа облаштувати укриття. Втім, ця норма є не обов’язком для міст в зоні активних бойових дій.

Директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров визнав, що неможливо поновити очне навчання у Запоріжжі та Харкові. Водночас там разом з ОВА шукають шляхи вирішення: питання не лише в безпечних аудиторіях, а й у безпечних гуртожитках. 

 

 

 

 

Читайте також

Total
0
Share