Що змінилося з 1 березня: пенсії, податки, виплати

Виплати військовим 

Змінені правила виплат військовим. На винагороду в 100 тисяч гривень можуть і надалі розраховувати військові, які залучені у виконанні завдань безпосередньо на лінії зіткнення. Це стосуватиметься військовослужбовців ЗСУ, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міноборони України, Нацгвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки тощо.

Також 100 тисяч будуть платити за конкретний період виконання бойових завдань:

  • військовослужбовцям ракетних військ і артилерії,
  • пілотам (за той час, протягом якого вони виконували польоти в районах бойових дій),
  • морякам,
  • військовим медикам,
  • зенітно-ракетним військам,
  • протиповітряним військам, які виконують завдання в районі бойових дій.

Виплата нараховуватиметься пропорційно часу виконання завдань.

На винагороду в 50 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які виконують бойове завдання у складі військового органу управління. Які саме військовослужбовці матимуть право отримувати таку доплату, буде затверджувати Головнокомандувач ЗСУ та Генеральний штаб ЗСУ.

Виплати у 30 тисяч гривень скасують військовим, що служать у частинах і підрозділах за межами районів бойових дій, а також строковикам, курсантам, офіцерам управлінь та штабів. Збережуться вони для тих, хто виконує завдання у зоні бойових дій, але не на лінії зіткнення. 

Пенсії 

З 1 березня в Україні проведуть індексацію пенсій, внаслідок якої всі українські пенсіонери отримають підвищення виплат. Пенсії зростуть на 20% внаслідок індексації, тобто у середньому на 400–700 гривень. Максимальне збільшення виплати заплановане у розмірі 1,5 тисячі гривень.

Підвищення стосуватиметься приблизно 10 мільйонів людей. Відсоток рахуватимуть від суми пенсії без урахування надбавок (доплати за вік, стаж тощо). Тобто чим більший розмір пенсії, тим більшою буде доплата.

Податки

1 березня спливає подовжений Верховною Радою у серпні термін дії податкової амністії — можливості легалізувати доходи, з яких станом на 1 січня 2021 року не були сплачені податки.

Допомога ВПО

Держава продовжує підтримувати вимушених переселенців. Розміри виплат залишаються незмінним: 

  • 3 тисяч гривень — для дітей та людей з інвалідністю;
  • 2 тисячі гривень — для решти осіб.

На них мають право ті, хто має зруйноване житло та/або виїхали з населених пунктів, що входять до списку територій, на яких ведуться/велися бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією росії. 

Цей список постійно оновлюється та переглядається у Мінреінтеграції. Станом на 1 березня 2023 року всі громади Харківщини входять до числа тих, мешканці яких мають право на виплати ВПО.

При цьому мешканцям області, які прихистили ВПО, продовжують виплачувати компенсацію за комунальні послуги у розмірі 900 гривень за людину. Щоправда, відбувається це із затримками.

Читайте також

Total
0
Share