СБУ про хакерську атаку на урядові сайти: попередньо, витоку даних не було (оновлено)

У ніч з 13 на 14 січня відбулася хакерська атака на майже 70 урядових сайтів. За попередньою інформацією, витоку персональних даних не відбулося.

На головних сторінках цих ресурсів було опубліковано повідомлення провокаційного характеру. При цьому контент сайтів не було змінено, повідомляє пресслужба СБУ. Зокрема, на стартовій сторінці Міністерства закордонних справ було розміщене оголошення трьома мовами (українською, російською і польською), в якому йшлося про нібито завантаження особистих даних у загальну мережу.

Щоби не допустити поширення атаки, роботу сайтів призупинили, також відключили декілька інших державних ресурсів. Як повідомляє спецслужба, більшість ресурсів уже відновили, інші будуть доступні найближчим часом. Застосунок «Дія» працює у штатному режимі. Поки не працюють сайти Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Кабінету Міністрів.

UPD.

Наразі сайт МОН працює у штатному режимі, повідомили у пресслужбі відомства. Станом на 18:00 відновлені сайти Кабміну, Мінагрополітики. Ресурси ДСНС та МЗС не завантажуються. Також стало відомо, що не працювали ресурси судової системи: Вищого антикорупційного суду (ВАКС), Єдиного держреєстру судових рішень та портал «Судова влада». Наразі вони працюють.

Крім того, зловмисники намагалися зламати ресурс Національного банку України. Але спроби вдалося нейтралізувати, повідомили в НБУ. 

Найбільша атака за останні чотири роки

Загалом постраждали майже 70 сайтів центральних і регіональних органів влади. Це найбільша атака за останні чотири роки, розповів на брифінгу заступник голови Держслужби спеціального зв’язку та захисту інформації України Віктор Жора.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевнив, що дані українців у безпеці.

Хто стоїть за кібератакою

Наразі точно невідомо, хто за нею стоїть. У Центрі інформаційної безпеки знайшли російський слід. На це вказує, зокрема, і хронологія поширення новини, зазначили у відомстві.

«Припускаємо, що нинішня (атака — ред.) пов’язана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Днями Москва уже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців <…> Інформація спочатку з’явилась в соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були “зливні бачки”. А далі її активно поширили уже російські видання. І вже вранці новину підхопили й українські медіа», — повідомляє Центр.

Публікація хакерських «заяв» на сайтах польською мовою — це чергова спроба дестабілізувати польсько-українські відносини. Про це написав на сторінці у Twitter речник міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна.

 

Читайте також

Total
0
Share