За обстріли експериментальної ядерної установки у Харкові оголосили підозри російським командувачам.
Українські прокурори вперше повідомили про підозру в скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику Олександру Журавльову та чотирьом його підлеглим:
- генерал-лейтенанту Владиславу Єршову — командувачу шостою загальновійськовою армією;
- генерал-лейтенанту Олегу Маковецькому — командувачу шостою армією військово-повітряних сил та протиповітряної оборони;
- полковнику Павлу Пілюкову — командиру 45-ї артилерійської бригади великої потужності;
- полковнику Євгену Геращенку — командиру 79-ї гвардійської реактивної артилерійської Новозибківської бригади.
Як розповів керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков, головний підозрюваний на той час був командувачем західного військового округу зс рф. Саме він наказував обстрілювати Харківський фізико-технічний інститут, де знаходилась ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів».
Військові російської федерації били по інституту авіабомбами, осколково-фугасними снарядами ствольної артилерії, осколково-фугасними та касетними снарядами реактивних систем залпового вогню «Град», «Ураган», «Смерч», а також із застосуванням САУ «Піон».
«Це не випадковість. Вищому політичному та військовому керівництву державі-агресора достеменно було відомо про розташування в місті Харкові саме цього ядерного об’єкту, про що свідчать неодноразові публікації в російських засобах масової інформації», — вважає Фільчаков.
Згідно з висновками експертиз, навколишньому природному середовищу окупанти заподіяли збитки на суму майже 15 мільярдів гривень. Дії воєнних злочинців були на крок до екоциду. Це могла бути екологічна катастрофа з масштабними та довгостроковими екологічними наслідками.
Нагадаємо, напередодні очільник обладміністрації Синєгубов попередньо повідомив, що спричинило витік палива у Немишлянському районі.
У Харкові реалізують новий проєкт допомоги для ВПО