росія читає повідомлення в WhatsApp і Signal? Розбираємось в статті The New York Times

Що сталося: The New York Times випустило текст, що росія має технології, які дозволяють відстежувати зашифровані повідомлення у WhatsApp і Signal. Ці технології створюють, зокрема і компанії, підконтрольні «улюбленому олігарху Кремля» алішеру усманову.
Багато користувачів і Телеграм-пабліків почало поширювати цю інформацію як «фсб читають листування у WhatsApp».


Про що йшла мова: Журналісти від свого інсайдера отримали доступ до документів, які детально описують інструменти стеження. Програми, зокрема, можуть відстежувати: коли люди здійснюють голосові дзвінки або надсилають файли, збирати паролі з незашифрованих сайтів, визначити, чи хтось використовує кілька телефонів, відобразити стосунків в месенджерах (тобто сказати, чи спілкуєтесь, ви з конкретною людиною), визначати, які телефони були в певних місцях у певний день.
Програмне забезпечення не може перехоплювати вміст повідомлень.


Це небезпечно: Коротко — так. Щоб отримати таку інформацію в минулому, правоохоронці були змушені запитувати її у виробників додатків, наприклад у Meta, якій належить WhatsApp .
Потім ці компанії вирішили, чи надавати їх. Російські компанії впроваджують ці технології не тільки у себе на болотах, але й на тимчасово окупованих територіях, а також хочуть продавати їх в Східній Європі, Центральній Азії, Африці, на Близькому Сході та в Південній Америці.

Це значить ці компанії зламали месенджери: Ні. Ці програми підключаються до провайдерів Інтернету і беруть дані у них.

Месенджери розводять руками: представники Signal, Telegram, WhatsApp в своїх коментарях визнали, що фактично нічого не можуть зробити з відстеженням трафіку на рівні провайдера.

Що вам (нам) з цим робити: не підключатися до інтернет-провайдерів, контрольованих росією, використовувати наскрізне шифрування.

Що таке наскрізне шифрування: це спосіб листування, в якому тільки ті, хто беруть участь у розмові, можуть отримати доступ до повідомлень (а наприклад месенджер — ні).

Signal, Viber (ми теж здивовані) i Whatsapp використовують таке шифрування за замовчанням в особистому листуванні. Telegram — ні. Наскрізне шифрування тут тільки у «секретних» чатах.


 

Читайте також

Total
0
Share