Сьогодні роковини загибелі Павла Петриченка — активіста, громадського діяча, учасника Революції Гідності, захисника України. Він був організатором руху «Хто замовив Катю Гандзюк» у 2018-му та акцій на підтримку Сергія Стерненка у 2021-му році. У березні 2022-го року він долучився до створення волонтерського центру Сергія Притули, який згодом при безпосередній участі Павла перетворився на благодійний фонд.
«Паша був одним з тих, хто допоміг мені за 1,5 місяці довести цей фонд зі статусу “3 людини” до статусу інституційна спроможність. Потім сказав: “ну, я вже тут все зробив, тепер треба піти повоювать”. І в кінці квітня 2022 пішов добровольцем».
написав Сергій Притула на своїй сторінці у Facebook.
Він мобілізувався солдатом у 59-ту окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка і згодом став командиром відділення БПЛА. Він воював аеророзвідником і корегував артилерію, знищив сотні одиниць ворожої техніки, брав участь у звільненні Херсонщини, у боях за Авдіївку, Кліщіївку, Красногорівку. Під його командуванням було зірвано десятки атак ворога, розвідано чимало критично необхідних даних для військових.
Одну зі своїх нагород Павло отримав за порятунок українських пілотів: він помітив збиття літака під час ведення аеророзвідки і очолив ризиковану рятувальну операцію.
Незадовго до своєї загибелі на Донеччині Павло Петриченко ініціював петицію щодо обмеження діяльності онлайн-казино, яка 29 березня набрала понад 26 тисяч голосів. Її було розглянуто, РНБО прийняла відповідне рішення, а 20 квітня 2024 року Президент України підписав відповідний Указ.
Павло загинув 15 квітня 2024-го. Наступного дня йому мало б виповнитися 32 роки.
«Паша був уособленням людини, яка не боїться брати на себе відповідальність. Яка бореться за справедливість. Яка любить свою країну і не відступає від принципів. Ми ніколи не оговтаємось від цієї втрати. Але ми, друзі Паші, зробимо все, щоб Україна ніколи не забула про свого славного сина. І щоб люди розуміли, кого ми втратили…»
написав Сергій Притула.
Павла поховали на Аскольдовій могилі у Києві.
Петиція про присвоєння Павлу Петриченку звання Героя України набрала понад 26 тисяч голосів. Але вона все ще на розгляді.