Сьогодні відбувається одинадцяте зібрання Контактної групи з оборони України. Воно традиційно проходить на авіабазі “Рамштайн”.
Міністр оборони Олексій Резніков і глава Пентагону Ллойд Остін уже зустрілися перед засіданням. Ллойд наперед запевнив українську сторону: підтримка триватиме стільки, скільки це буде необхідно.
Сьогодні на порядку денному – посилення системи протиповітряної оборони України, одним із елементів якої є бойова авіація.
«По-перше, нам потрібна західна авіація, тому що ми програємо росіянам по класу авіації. По-друге, нам потрібна далекобійна ракета. Ми розуміємо, що від 2022 року ситуація змінилася, і росіяни відсунули свої склади, пункти керування на відстань 100 км і більше, щоб ми не діставали їх системами HIMARS. Відповідно, якщо ми хочемо вдарити по логістиці росіян, нам потрібна більш далекобійна зброя. Тільки таким чином ми можемо собі створити кращі умови, аби вразити росіян.
Вимоги не змінюються. Нам потрібна поточне забезпечення в техніці, у ремонті, нам потрібні снаряди до артилерії, бо за кількістю артилерійських снарядів ми в 3–5 разів поступаємося росіянам. Цього паритету ще не досягнуто, відповідно, необхідно змобілізувати наших західних союзників. Наполягати на західній авіації зараз абсолютно раціонально», — заявив Олексій Резніков.
Авіація є складовою частиною системи протиповітряної оборони. Не лише наземні зенітно-ракетні комплекси, але й літак у небі означає збільшення радіуса ураження для протидії російській авіації.
Ті ж таки керовані авіабомби, якими зараз руйнують, наприклад, Бахмут та інші міста Донеччини. Недоцільно збивати бомбу дороговартісною ракетою. Доцільно знищувати сам літак, щойно він підлітає до наших прифронтових територій.
А росіяни навчилися воювати: вони не заходять у зону дії наших зенітно-ракетних комплексів, і на відстані та на швидкості обстрілюють нас бомбами, зазначають у Мінобороні.