США готуються оголосити про виділення нового пакету оборонної підтримки України, що забезпечить боєприпасами системи, які є на озброєнні ЗСУ.
Про це заявив на брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі. За його словами, нова допомога включатиме здебільшого боєприпаси для артилерійських систем, ракети для HIMARS та іншу амуніцію.
За інформацією Reuters, обсяг пакета – приблизно $400 мільйонів. Очікується, що він міститиме також боєприпаси для бойових машин Bradley й танкові мостоукладачі.
Сьогодні може бути прийнято принципіальне рішення щодо рівня допомоги Україні. Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц перебуватиме з візитом у Вашингтоні, під час якого заплановані його переговори з президентом Джозефом Байденом.
Майже всі країни Євросоюзу погодили план швидкого забезпечення армії України дефіцитними артилерійськими боєприпасами. Озброєння може бути передано протягом кількох тижнів. Про це пише Financial Times, посилаючись на джерела в ЄС: усі країни, окрім Данії, а також Норвегія приєдналися до проєкту спільних закупівель амуніції.
Крім того, Німеччина попросила Швейцарію, яка проти надання своєї зброї для участі у війні, продати їй частину законсервованих танків Leopard 2. Це дозволить Берліну та іншим союзникам збільшити військову допомогу ЗСУ. Тобто країни НАТО приймуть на озброєння швейцарські танки, а свої передадуть Україні.
Таким чином, підрахували у Бундестазі, Україна зможе сформувати два танкові батальйони (62 одиниці) Leopard 2.
Водночас росія критично втрачає свою бронетехніку в боях і не спроможна поповнити запаси. Про це повідомляє Міністерство оборони Британії. Окупанти втратили вже приблизно 5 000 одиниць бронетехніки. Серед головних причин — нездатність виробляти високотехнологічні системи захисту у промислових масштабах. Зокрема лише під Вугледаром у лютому 2023 року росія втратила 130 одиниць техніки.
Головне питання — надання західних винищувачів — у Міноборони України обіцяють вирішити.
«Я впевнений, що у нас буде два-три типи винищувачів, з яких один стане головним. Це залежить від того, який з них найкраще підійде для України: для наших аеродромів, для наших інженерів, для обслуговування», — сказав Олексій Резніков в інтерв’ю німецькому виданню Bild.