Про полонених не можна мовчати. Але треба знати, як варто про них говорити

А4308 — такий шифр використовують близькі захисників «Азовсталі», які не хочуть, аби їхні дописи в інстаграмі чи фейсбуці заблокували. Інстаграм блокує сторінки захисників і захисниць, а також намагається приховати згадки про полк. Це ускладнює боротьбу родин військових, які досі чекають на повернення рідних із російського полону та намагаються робити все, щоби ця тема не замовчувалась. 

Родини захисників «Азовсталі» не думають здаватися: влаштовують благодійні марафони, виходять на пікети, створюють різноманітний мерч. У застінках росії наразі перебуває понад 2 000 захисників і захисниць Маріуполя, серед них — приблизно 700 азовців. 

Увечері 21 вересня українців ощасливили новиною про повернення додому 215 супергероїв, які стали уособленням оборони «Азовсталі». Це Ілля «Гендальф» Самойленко, Дмитро «Орест» Козацький, Михайло «Піаніст» Діанов, Катерина «Пташка» Поліщук, Богдан «Тавр» Кротевич. 

Повідомлялося також про звільнення командирів Дениса «Редіса» Прокопенка, Святослава «Калини» Паламара. За останньою інформацією, вони перебувають у Туреччині. Втім, важко зараз казати, чи справді це є звільненням, оскільки поспілкуватися із захисниками можуть їхні найрідніші люди та правоохоронні органи. 

Згодом звільнили 108 жінок. Серед них були як військовослужбовиці з Маріуполя, так і цивільні, та навіть ті, хто жив у Пеклі полону аж з 2019 року. 

Сьогодні Україна провела черговий обмін: повернули 10 наших захисників, а також тіло американського добровольця Джошуа Алана Джонса. 

Життя після полону

Офіцери, що вийшли з полону, одразу ж кинули всі зусилля на генерацію ідей, як повернути решту людей. В одному з інтерв’ю майор Богдан Кротевич висловив ідею: в обмінному процесі можуть допомогти треті країни, оскільки в Європі та США є багато ув’язнених, яких підозрюють у шпигунстві. Кротевич стверджує, що росія дуже хоче повернути їх. Як приклад він навів російського торговця зброєю Віктора Бута, якого в США у 2012 році засудили на 25 років ув’язнення.

 

«Я подумав: якщо є такі зеки російські, чому б Європа не видала їх нам, а ми б їх поміняли на своїх хлопців. Тому що ми ж воюємо за Європу. Замість них. Представники розвідки мені сказали: у тебе нічого не вийде, але спробуй», — розповів Кротевич. 

Триває реабілітація та соціалізація наших захисників, адже абсолютно всі, хто був у російських застінках, мають проблеми зі здоров’ям: від схуднення та анемії до хвороб, що потребують довготривалого лікування, оперативних втручань, ампутації чи протезування. 

Наприклад, Гендальф втратив передпліччя лівої руки ще у 2017, але навчився поводитися зі зброєю з протезом. У полоні протез забрали, необхідно робити новий. В одному з інтерв’ю він сказав, що протез у Туреччині, тож є надія його повернути.

 

Допомагати воїнам, які повернулися з полону, не менш важливо, ніж донатити на «Байрактар»

 

Асоціація родин захисників «Азовсталі» створила ініціативу «Нарешті ти вдома», яку запустили завдяки донатам українців. Кожна звільнена з полону людина отримує бокс із речами хорошої якості, які потрібні в перші дні звільнення та в подальшому житті. Наразі треба пошити ще 1 500 рюкзаків, вартість кожного 2 500 гривень. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Сумки і рюкзаки Blackpack (@my.blackpack)

«Кожна ваша гривня — це акт уваги й піклування про наших захисників», — пишуть в Асоціації родин захисників «Азовсталі». 

 

Можна придбати, наприклад, благодійний стікерпак, кошти з якого підуть на реалізацію проєкту. На постійній основі діє Фонд підтримки захисників «Азовсталі». З коштів, що туди надходять, закривають потреби воїнів у одязі, їжі та інших речах. Зокрема виділяються кошти на допомогу родинам полеглих бійців.

Можна задонатити на оновлення гардеробу визволених полонених. Сандра Кротевич, сестра Тавра, робить футболки, кепки, торбинки з лого «АЗОВУ». Всі кошти, що надходять від продажу, йдуть на допомогу родинам і самим захисникам та захисницям. 

[metaslider id=”213373″]

 

Говорити слід постійно, але важливо не сказати зайвого

 

У перші дні після звільнення українців шокували фотографії Михайла Діанова. У нього були набряки під очима через те, що очі зав’язували скотчем. Рука, яка була поламана ще на «Азовсталі» зрослась неправильно, бо морпіху не надали належної меддопомоги, про критичне схуднення годі вже й говорити. Він дав відверте інтерв’ю, розповівши деякі деталі про умови перебування в полоні. 

Багато азовців тоді обурились: адже все, що зараз лунає в інформпросторі, може вплинути на стан наших захисників і захисниць там. Відвертості про погане ставлення можуть змусити росіян знущатися над полоненими ще більше. Тож наразі всім, хто небайдужий до їхньої долі, слід бути максимально обережними у висловлюваннях, але, водночас, не замовкати.

 

В Інстаграмі нещодавно з’явилася сторінка y.poloni. Там регулярно з’являється інформація про тих, хто досі перебуває в Пеклі. До фотографій додаються коментарі рідних, які дозволяють більше дізнатися про наших захисників, що їх мотивувало піти на війну, як вони боролись за Україну та хто на них чекає вдома. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений UA Heroes (@y.poloni)

Інформація для тих, хто 29 жовтня перебуватиме у столиці

 

Цієї суботи в київському Urban Park за адресою: ВДНГ, проспект Академіка Глушкова, 1, корпус 20, відбудеться благодійний захід на підтримку захисників «Азовсталі» під назвою «Ідея Нації». 

В основній програмі змагань: біг на 5 км, стронгмен, настільний теніс. Також для відвідувачів будуть доступні локація для дітлахів та дорослих, де можна зробити ляльку-мотанку, і майстерклас з брейк-дансу від ALL STARS.

Взяти участь можна, зробивши благодійний внесок. На згадку про «Ідею Нації» всі учасники отримають пам’ятні медалі. Зібрані кошти у повному обсязі перерахують у Фонд підтримки родин захисників «Азовсталі» на потреби проекту «Нарешті ти вдома».

 

 

https://nakipelo.ua/dyakuju-za-prihistok-azovstal-misce-mogo-zhittya-i-moiei-smerti-shho-vidomo-pro-zahisnika-mariupolya-svitlini-yakogo-pobachiv-uves-svit/

Читайте також

Total
0
Share