Про бюджет, здобутки і плани: підсумкова пресконференція голови ХОВА

Бюджет Харківської області на наступний рік можна назвати «бюджетом війни». Про це на брифінгу сказав начальник Харківської облвійськадміністрації Олег Синєгубов. 

Чотири мільярди 985,7 мільйона гривень: саме стільки заплановано бюджетом області на 2024 рік. Найбільше — доходів загального фонду (це податок на доходи фізичних осіб, рентна плата, податок на прибуток підприємств).

Пріоритет у видатках — на оборону та соціальний напрямок. Так, на фінансування тероборони планують виділити 464 мільйони гривень, а на підтримку родин захисників і захисниць на 2024–2028 роки — трохи більше 95 мільйонів. 

На фінансування систем життєзабезпечення та на їхній розвиток закладено 53 мільйони гривень.

Зменшено фінансування за кількома напрямками, переважно за культурними. На програму розвитку культури, туризму та охорони нерухомої спадщини передбачено трохи менше 58,5 мільйона гривень. Найменше коштів передбачено на програму з розвитку соціальних послуг і психологічної допомоги: 2,5 мільйона гривень.

Значну увагу приділено програмі «Здоров’я Слобожанщини», що реалізується у 2023–2025 роках. На розвиток фізичної культури до 2026 року передбачено 64,5 мільйона гривень. 

 

Про оборону та будівництво фортифікацій

У Харківській області — найбільша в Україні кількість мобільних вогневих груп, які протидіють «шахедам» та іншим ворожим дронам. У регіоні діє більше сотні МВГ. 

У регіоні постійно проводяться перевірки розважальних і спортивних закладів у рамках проведення мобілізації.

Лінія оборони вздовж держкордону обійдеться обласному бюджету в 300 мільйонів гривень. Один мільярд 861,5 мільйона гривень згідно з розпорядженнями Кабміну виділено на Сумський, Борівський, Куп’янський, Лиманський напрямки. Сумський, Вовчанський, Куп’янський — пріоритетні напрямки оборони області. Саме тут будують фортифікаційні споруди.

Електро- та газопостачання

390 населених пунктів регіону — вже з електрикою, 67 потребують відновлення, проте переважна частина розташована в кількох кілометрах від лінії фронту й щільно замінована. У 138 населених пунктах відновлено газопостачання, ще в 100 працюють фахівці. З водою нині — 84% населення області.

Опалювальний сезон

Підготовлено 536 котелень, капітально відремонтовано 20 котлів. Понад 135 кілометрів тепломереж замінено.

В Ізюмі триває відновленя котельні, витрачено один мільйон гривень. Придбано насоси, крани, клапани, засувки.

За кошти субвенцій з обласного бюджету на об’єкти теплопостачання передбачено 100 мільйонів 200 тисяч гривень.

Розмінування триває

Трохи менше дев’яти тисяч гектарів території обстежено вибухотехніками. Найбільше засмічені — ЛЕП та автошляхи. Найнебезпечнішими є Борівська, Петропавлівська, Дворічанська Вільхуватська громади.

Загалом 145 654 вибухонебезпечні предмети наразі знищено. Залучені не лише піротехніки ДСНС, а й ЗСУ, Нацполіція, Держспецслужба транспорту.

Понад 250 тисяч гектарів сільгоспугідь потребують розмінування, ще 507 тисяч гектарів слід обстежити. Загалом навесні планують засіяти 634 тисяч гектарів, що на 18% більше, ніж торік.

Синєгубов нагадав, що на Харківщині розробили машину для розмінування вартістю понад 5,5 мільйона гривень. Дві машини придбали на гроші з бюджету, ще три до кінця року — коштом Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні. Машина здатна швидко відновлюватись після наїзду на міну, вона знешкоджує 95% вибухівок. Аби навчитися нею керувати, знадобиться декілька тижнів.

Відновлення інфраструктури

Загальна сума фінансування — один мільярд 162 мільйона гривень. 228 мільйонів — на придбання комунальної техніки для громад області.

Рік завершується з показниками у 41 відновлений об’єкт. Зокрема це 35 багатоквартирних будинків (розташування: Дергачі, Чугуїв, Лозова, Нова Гусарівка, Балаклія, Золочів і Старий Салтів). Відбудовано шість медзакладів (Лісне, Великі Проходи, Руська Лозова, Черкаська Лозова, Харків та Малі Феськи). 

Якою буде офлайн-освіта у Харківській області в наступному році

 У Люботині та в Коротичі будують підземні школи. У кожній зможе перебувати до 500 людей.

У Лозівській і Близнюківській громадах наступний навчальний рік планують проводити офлайн. До 1 вересня 2024 року там мають упорядкувати укриття та побудувати нові, відремонтувати харчові блоки, а також забезпечити школи автобусами.

Комендантська година та режим продажу алкоголю на новорічні свята на Харківщині не змінюватимуться.

 

«Різдвяна пісня» харківських медіа: минуле, теперішнє та майбутній 2024 рік

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share