Через масштабні пожежі, що охопили область, у Харкові з вечора до ранку може відчуватися запах диму. Лікарка-пульмонолог Євгенія Блокадзе у коментарі для Радіо «Накипіло» зазначила, що дим містить велику кількість шкідливих речовин, які можуть негативно вплинути на здоров’я. Зокрема, це впливає на серцево-судинну систему, викликаючи підвищення артеріального тиску у людей з гіпертензією та ішемічною хворобою серця. Також можливі аритмія, різь в очах, запаморочення, швидка втомленість і дратівливість, біль у грудях і ознаки кисневого голодування.
Як уникнути негативного впливу диму на здоров’я?
Лікарка радить дотримуватися кількох важливих рекомендацій. Якщо на вулиці стоїть смог, провітрюйте приміщення в денний час, а вікна та балкони тримайте зачиненими у вечірній, нічний та ранковий час, коли температура повітря знижується, і смог опускається ближче до землі, легше потрапляючи у житлові приміщення.
Крім цього, під час проведення ремонту варто уникати використання клеїв, лаків, фарб та інших хімічних сполук для обробки деревини і текстилю, оскільки вони також є джерелами летючих забруднювальних речовин. Не використовуйте аерозолі, ароматичні свічки та пахощі, оскільки вони теж можуть погіршити якість повітря в приміщенні. У побуті варто не використовувати дезодоранти, знежирювачі, засоби для видалення накипу. Замість них можна використовувати екопродукти: білий оцет, господарське мило і харчова сода.
Захист від диму: як зменшити ризики?
Для захисту дихальних шляхів варто використовувати засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або вологі тканинні маски, які сповільнюють потрапляння шкідливих речовин до організму. Також у вечірній і ранковий час, коли в місті спостерігається смог, лікарка рекомендує утриматися від надмірного фізичного навантаження, як-от спортивні вправи або робота в саду.
Дотримання цих простих порад допоможе зменшити негативний вплив диму на здоров’я та зберегти самопочуття навіть в умовах підвищеного забруднення повітря.