Пожежі на Харківщині: детонація, спека і сильний вітер

На брифінгу представники ДСНС і Харківської ОВА повідомили про критичну ситуацію з пожежами на Харківщині, особливо в тих районах, де раніше тривали активні бойові дії або була окупація. Основною проблемою стали міни, що детонують у місцях колишніх боїв, а також масштабні поверхневі пожежі, які складно контролювати через непередбачуваний напрямок вітру.

«Там є територія, яка вважається замінованою ще з часів Першої світової війни. Там є боєприпаси, які так само можуть детонувати, тому там знаходитися вкрай небезпечно і тому ми вистовляємо пости безпосередньо перед населеними пунктами», — зазначив Олег Синєгубов.

Однією з найгірших ситуацій була у селі Студенок, де вогонь охопив третину території. Крім того, вогняна стихія продовжує поширюватись із Донецької області у тому ж напрямку. Інформації про вогонь на території Харківської області звідти поки немає. 

У Безлюдівці, за словами очільника Харківської ОВА, також є серйозна загроза через міни, залишені ще з часів Першої світової війни. Якщо ці вибухонебезпечні предмети здетонують, це може спровокувати нові масштабні пожежі.

За даними начальника ГУ ДСНС у Харківській області Артема Астахова, з початку 2024 року на Харківщині сталося понад п’ять тисяч пожеж — це у п’ять разів більше порівняно з минулим роком. Для порівняння, минулого літа сталося 540 пожеж, а лише за один місяць цього року — вже понад тисячу. Найбільше погіршення ситуації спостерігається за останні два дні: лише 15 вересня в регіоні зафіксували 152 нові пожежі.

Наразі у Харківській області палають ще чотири великі пожежі, які важко локалізувати через сильні пориви вітру. В регіоні 14 локацій охоплені вогнем. Однак ситуація перебуває під контролем рятувальників, які роблять усе можливе для їх ліквідації.

За словами Астахова, основною причиною виникнення пожеж стала аномальна спека та сильний вітер. Однак у багатьох випадках вогонь спалахує через ведення бойових дій, коли російські війська скидають вибухові предмети на сухостої, що залишилися на покинутих територіях.

На місцях здіймань розгорнуті цілодобові штаби та пункти спостереження, зокрема, проводиться обстеження дронами. На чергуванні є пожежні потяги. Ситуація важка, але контрольована.

Читайте також

Total
0
Share