Тимчасово переміщені українці, які отримували допомогу як ВПО та повернулися додому, мають протягом трьох днів позбутися статусу.
Для цього необхідно звернутися щодо скасування до органу, який видав довідку ВПО. Про це зазначив директор департаменту соціального захисту ХОВА Юрій Шпарага.
«В іншому випадку це буде неправомірна виплата і, звичайно, вона підлягає поверненню», – підкреслив директор Департаменту.
Якщо ж людина змінює місце проживання, але не повертається додому, необхідно звернутися до органу соцзахисту та протягом десяти днів перереєструватися як ВПО на новому місці. У такому разі виплати будуть продовжені.
Станом на 15 липня в Харківській області зареєстровано близько 232 тисяч внутрішньо переміщених людей, які стали на облік після 24 лютого. Більшість із них — люди, які переїжджають у межах області. За його словами, кількість ВПО в регіоні продовжує зростати. Зокрема, минулого тижня на облік стали приблизно 8 тисяч людей. Переважно це жителі області, які евакуюються з тимчасово окупованих територій.
«Для отримання довідки ВПО та грошової допомоги від держави, необхідно звернутися до управління соцзахисту населення, ЦНАПу або старостату за новим місцем перебування. Інший шлях – зареєструватися через додаток “Дія”. Для дорослих передбачена виплата дві тисячі гривень, для дітей та осіб з інвалідністю — три тисячі. Важливий аспект: треба подати дві заяви: на реєстрацію та на виплату», — додав чиновник.
Крім того, допомогу від держави можуть отримати мешканці, які переїхали в межах міста, наприклад, з Північної Салтівки до більш спокійного району Харкова.
https://nakipelo.ua/kudy-slid-zvertatysia-vlasnykam-zrujnovanoho-zhytla-na-kharkivshchyni/