Потерпілі у справі про теракт біля Палацу спорту судитимуться з Україною

Родини загиблих через теракт біля Палацу спорту Вадима Рибальченка, Данила Дідика та Ігоря Толмачова 23 грудня звернулися до суду з позовом до держави.

Вони наполягатимуть на відшкодуванні кожній сім’ї п’ять мільйонів гривень. Відповідачі у проваджені — Кабінет Міністрів України та Державна казначейська служба. Про це адвокат потерпілих Олег Головков розповів «Суспільному».

«У позові кілька аспектів. По-перше, порушення державою обов’язку щодо захисту життя — сам факт вчинення теракту свідчить про те, що держава неналежним чином виконувала обов’язки. По-друге, суд тривав протягом п’яти років, родини ходили до суду, після чого держава відпустила засуджених з порушенням чинного законодавства: практично діями посадовців було скоєно злочин. По-третє, держава повністю відмовилася від виконання своїх обов’язків щодо відшкодування шкоди потерпілим», — сказав захисник.

За його словами, протягом двох років після обміну засуджених потерпілі розраховували на позасудове врегулювання.

«Ми зверталися до Офісу Президента, до нього (президента — ред.) особисто, до Генпрокуратури України, Ради нацбезпеки та оборони. Все закінчилося нічим», — сказав Олег Головков.

22 лютого 2015 року під час Маршу Єдності у районі Палацу спорту стався вибух. У результаті загинули чотири людини — активіст Євромайдану Ігор Толмачов, 15-річний Данило Дідик, 18-річний Микола Мельничук та правоохоронець Вадим Рибальченко. Ще десятеро людей отримали поранення.

28 грудня 2019 року Фрунзенський райсуд Харкова визнав винними у теракті обвинувачених Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова та призначив їм довічне ув’язнення з конфіскацією. Водночас суд змінив Дворнікову, Тетюцькому і Башликову запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов’язання, поки вирок не набув чинності. Наступного дня їх передали на непідконтрольні території під час обміну полонених.

Читайте також

Total
0
Share