Міністерство оборони розробляє зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ. В основі змін – стандарти кадрового менеджменту НАТО.
Про це повідомляє прес-служба Міноборони. Пропонуються наступні зміни:
- Будуть чітко розмежовані й регульовані норми проходження служби в мирний час і в особливий період.
- Військовослужбовці призначатимуться на посади зі штатно-посадовими категоріями, які відповідають їх фактичним військовим званням;
- Будуть встановлені мінімальні та максимальні строки вислуги й перебування у військовому званні;
- Призначення на вищі посади відбуватиметься за рейтинговим принципом;
- Буде запроваджено проведення ротації військовослужбовців на відповідних посадах із метою набуття ними необхідного досвіду;
- Особи, кандидатури яких двічі відхиляли від просування по службі, будуть рекомендовані до звільнення.
Після розробки, погодження та розгляду Кабміном проєкт змін до “Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ” його буде подано президенту для введення в дію.
Напередодні міністр оборони Великої Британії заявив, що питання членства України в НАТО країни Альянсу будуть обговорювати після війни, але Києву вже потрібно дати «дорожню карту» для вступу.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також заявив, що наразі немає сенсу обговорювати приєднання України до Альянсу. Це питання може стати актуальним після перемоги у війні з рф.
Нещодавно Сенат Польщі одностайно проголосував за резолюцію про членство України в НАТО. Згідно з документом, рішення має бути ухвалене за надзвичайною процедурою, як у випадку з Фінляндією. Країни Балтії також наполягають на необхідності прийняти Україну в НАТО.
Наразі звучить пропозиція під час наступного саміту НАТО у Вільнюсі (11–12 липня 2023 року) зробити кроки, які б наблизили Україну до євроатлантичної архітектури безпеки.
Створена «коаліція винищувачів» : підсумки «Рамштайн-12»