Поліція затримала жінку, підозрювану у вербуванні в сексуальне рабство

Харківські поліцейські разом зі співробітниками СБУ затримали підозрювану в аеропорту.

За даними слідства, 41-річна жінка шукала і вербувала молодих дівчат для сексуальної експлуатації в Туреччині. З жовтня 2019 правопорушниця завербувала сімох харків’янок. 20 січня вона намагалася чотирьох із них посадити на літак до Стамбула в аеропорту «Харків», але була затримана. Завербованим дівчатам виявилося від 22 до 26 років.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “торгівля людьми”. Підозрюваній загрожує до 12 років в’язниці з конфіскацією майна.

Зазвичай, жертвами торгівлі людьми стають через складні життєві обставини. Також вербування може відбуватися через Інтернет, під час навчання за кордоном або подорожей. Неабиякий вплив мають однолітки, попереджають поліцейські. Важливо, щоб люди розуміли ризики та знали свої права.

В Україні, якщо людина вважає, що постраждала від торгівлі людьми, вона може звернутися в місцеву держадміністрацію з заявою про встановлення відповідного статусу та в органи Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Рішення про статус постраждалого від торгівлі людьми приймає Міністерство соціальної політики. Статус надається строком до двох років й може бути продовжений за рішенням Міністерства не більше ніж на рік.

Така людина має право на забезпечення безпеки, безкоштовну медичну, психологічну, соціальну, правову та іншу необхідну допомогу, одноразову матеріальну допомогу, допомогу в працевлаштуванні, на освіту і професійну підготовку, тимчасове розміщення в установах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на безкоштовні послуги перекладача й тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців.

Більш детальну інформацію можна отримати в Національній довідкової лінії з питань міграції та протидії торгівлі людьми за телефонами: 0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів та 527 – безкоштовні дзвінки з номерів Kyivstar та Vodafone.

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації працює цілодобово. Контактна інформація: 0-800-500-335, 116-123 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів.

Читайте також

Total
0
Share