Під Валками державі повернули землю археологічної пам’ятки

Суд повернув у державну власність понад 34 гектари землі, що є частиною археологічної пам’ятки місцевого значення «Війтенки-1» поблизу Валок.

За даними обласної прокуратури, земельну ділянку вартістю понад 1,4 мільйона гривень раніше незаконно передали у комунальну власність, а згодом — у користування фермерському господарству. Після цього територію засіяли пшеницею.

Йдеться про археологічний комплекс черняхівської культури — поселення та могильник пізньоримського часу і початку доби Великого переселення народів. Пам’яткою археології місцевого значення його визнали ще у 1997 році.

У прокуратурі наголошують, що ця земля належить до земель історико-культурного призначення і може перебувати виключно у державній власності. Її передача іншим власникам можлива лише за погодженням Кабінету Міністрів України та органів охорони культурної спадщини.

Суд визнав незаконним наказ про передачу ділянки у комунальну власність, скасував його, а також визнав недійсними договори оренди. Землю зобов’язали повернути державі.

У прокуратурі також нагадали, що нещодавно повідомили про підозру керівнику фермерського господарства, який, за версією слідства, самовільно зайняв частину території пам’ятки та засіяв її пшеницею.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share