У Харківській області стартує проєкт «Шлях можливостей», який дає змогу переселенцям опанувати професію молодших бухгалтера або проєктного менеджера для неурядових організацій. Ініціативу запустила благодійна організація «Український благодійний альянс».
«Дуже велика криза зараз на ринку праці, не вистачає вузькокваліфікованих спеціалістів. З початком повномасштабної війни дуже активно почали розвиватися громадські благодійні організації, а фахівців і відповідних кадрів підготовлено не було. Ніхто до цього не готувався», — розповів у пресцентрі «Накипіло» Андрій Німкович, представник організації «Razom4Ukraine», яка фінансує навчальну ініціативу.
Освітній проєкт розрахований на 160 учасників з Харківської області. Переважно відбиратимуть кандидатів, які мешкають в області. З Харкова, за умовами програми, зможуть потрапити на навчання не більш як 16 людей.
Серед обов‘язкових умов для участі — довідка ВПО. Вікових обмежень для учасників немає, важливе бажання та мотивація працювати після завершення навчання, зазначають організатори.
«Головне, щоби люди хотіли й могли навчатися, тому що в нас обов‘язковий критерій — відвідування 80% занять. Якщо людина починає пропускати, ми її відсіюємо автоматично. Основна робота буде в офлайн форматі. Мінігрупи з восьми людей приходитимуть до нашого офісу 2–3 рази на тиждень і годину працюватимуть з менторами, викладачами, відпрацьовуватимуть практичні кейси, наприклад, реальні поточні проєкти в рамках нашої організації», — пояснив Олексій Курцев, голова БО «Український благодійний альянс».
Організатори не покриватимуть витрати на проїзд для учасників. Викладачами стануть представники команди «Українського благодійного альянсу». За першим освітнім напрямком переселенці засвоюватимуть основи бухгалтерії, зокрема для роботи в благодійних організаціях, фінансової грамотності та податкової звітності. Учасники другого напрямку навчаться управляти проєктами від їхнього зародження до звітності.
Освітня програма триватиме п‘ять місяців, три з них припадає на практичні заняття. Також записуватимуть онлайн-лекції, які пізніше опублікують у відкритому доступі.
«Там будуть приклади, графіки, розбір певних документів. Після кожного відео даватимуться завдання відпрацювати певний кейс. І потім це учасники робитимуть з менторами офлайн. Однак ми залишимо у відкритому доступі всі записані лекції, щоби всі громадські благодійні організації могли користуватися цими напрацюваннями і загалом люди могли для себе, якщо є бажання, вивчити цей матеріал і шукати роботу, реалізовувати себе в будь-якому куточку України», — додав Олексій Курцев.
Навчання розпочнеться наприкінці січня 2025 року. Подати заявку на проєкт можна за посиланням.