Володимир Зеленський під час заходу Diia Summit 2022 розповів про низку нових функцій у «Дії».
Зміна прописки онлайн
З 8 лютого у додатку «Дія» можна змінити місце реєстрації онлайн.
«Сьогодні йде в минуле зміна місця реєстрації або зміна місця прописки — або пекло, як кажуть ті, хто хоча б раз у житті міняв прописку. Відтепер це можна зробити онлайн у декілька кліків», — сказав президент.
Онлайн-опитування
За словами Зеленського, опитування користувачів «Дії» допоможуть владі дізнатися думку людей, а команді — розробляти нові послуги. У додатку вже є перші питання (про нові послуги в «Дії» та назву для нової держпрограми для вакцинованих українців 60+, за якою вони зможуть отримати смартфон).
«Перше запитання — не складне, не доленосне. Скажімо так, це розминка, тест для системи. Отже, сьогодні у “Дії” з’явилися нові цифрові послуги. Які, на вашу думку, є найбільш корисними: зміна місця реєстрації, довідка про несудимість, належний користувач чи опитування?», — додав Зеленський.
7 лютого Кабмін затвердив порядок проведення громадських опитувань через додаток «Дія». Вони не прирівнюватимуться до референдумів, виборів, форм публічного обговорення або електронних консультацій із громадськістю. Їхнє проведення Мінцифри повинна забезпечити протягом трьох місяців з ухвалення постанови.
Опитування у «Дії» зможуть ініціювати Мінцифри та інші органи виконавчої влади, які подадуть до відомства запит. А взяти участь — громадяни України віком від 14 років. При цьому опитування можуть обмежити лише для певних категорій населення.
Результати опитування будуть оприлюднені на порталі «Дія» чи в додатку за згодою його ініціаторів. Вони зберігатимуться протягом трьох років.
«Дія City» для IT-компаній
В Україні запустили спеціальний правовий режим «Дія City», завдяки якому, за словами президента, ІТ-компанії сплачуватимуть менші податки, зможуть будувати прозору корпоративну структуру, матимуть кращий доступ до інвестицій. Резидентами простору зможуть стати ІТ-компанії чи стартапи з будь-якого регіону України.
«Ми трансформуємо Україну в країну ІТ-компаній та стартапів. Завдяки «Дія City» частка ІТ у ВВП нашої держави зросте з 4 % до 10 %, а доходи галузі — до $16,5 мільярда. Це дасть Україні змогу стати найбільшим ІТ-хабом Європи», — наголосив Зеленський.
Як зазначається на сайті президента, вступ у «Дія City» буде добровільним, усі резиденти матимуть право самостійно обирати форми співпраці з третіми особами.
Для резидентів «Дія City» діятиме сприятлива податкова система: податок на прибуток 18 % або податок на виведений капітал 9 %, ЄСВ на рівні 22 % з мінімальної зарплати, ПДФО 5 % та військовий збір 1,5 %. Крім того, простір надаватиме гарантії захисту інтелектуальної власності особи та власності від неправомірного втручання силовиків, забезпечуватиме гнучкі форми співпраці з IT-спеціалістами.
Також Мінцифри повідомило, що в «Дії» тепер можна отримати довідку про несудимість, автоматичний дозвіл на будівництво, продовжити або припинити виплату грошової допомоги ВПО, пошерити техпаспорт із людиною, яка користується вашим авто.