Окупанти на Борівщині намагалися налагодити комунікацію з місцевими, а в результаті дізналися, що вони — «голодранці» 

Протягом останнього тижня на території окупованої Борівської громади з’явилися нові блокпости. Деякі з них пересувні, деякі — стаціонарні. Росіяни не лише перевіряють документи у тих, хто перетинає ними створений кордон, а ще й фотографують та опитують людей. Серед російських військових, які з’явилися останнім часом у громаді, присутні виходці з Північного Кавказу. 

Попри те, що бої на території громади не ведуться, місцеві добре чують те, що долітає з ізюмського напрямку. А долітають не лише звуки: наприкінці минулого тижня на територію між АЗС та лісництвом по вул. Підлиманська в Боровій зафіксували «прильот». На щастя, обійшлося без жертв. 

Окупанти розгорнули пропагандистську машину на повну, активно знімаючи сюжети про «обстрелы мирных жителей Вооруженными силами Украины». Розповідають про рештки снарядів, що лежать на вулицях міста, проте не показують їх: споживачам російської пропаганди доводиться вірити на слово. Нагадаємо, за численними свідченнями, обстріли як бази на Східній, так і подвір’я фермерів, де загинув місцевий мешканець, були здійснені з російської артилерії, розташованої в районі села Підлиман за 3–5 км. 

Чимало борівчан вірять тому, що їм розповідають рашисти, яким допомагають місцеві колаборанти. Топ-тема — критика та наклеп на дії ЗСУ. Це не лише закріплює владу окупантів, а ще й відволікає увагу від побутових проблем. Деякі з них стали критичними. Окупаційна влада вирішила налагодити діалог з жителями та проводити щотижневі зустрічі. 

Перша відбулася минулої п’ятниці у Борівському будинку культури, де відремонтували потрощені російськими солдатами стільці та частково поновили обладнання. Основний меседж, який намагалася донести «влада» в особі колаборантів Сергія Агаркова та Ігоря Познанського, — необхідність місцевим підприємцям терміново оформити дозвіл на ведення діяльності. Придбати його можна в Куп’янську за 30 тисяч рублів. Охочих небагато, тож окупанти вкотре вдаються до тиску. Мешканці ставили питання окупаційній владі стосовно соціально-побутових проблем. «Балаканки» ні про що швидко втомили місцевих, тож вони поспішили назвати рашистів голодранцями та залишили зібрання. 

Ігор Познанський, колишній єгер і власник кіоску, який перетворився на праву руку «голови» громади Сергія Агаркова та на експерта з широкого кола питань управління громадою, запевняє, що росія виділить величезні кошти для відновлення економіки Борівщини до масштабів часів радянського союзу.

«Наразі результати діяльності окупаційної влади на Борівщині — перефарбування в синьо-червоно-білі кольори електричних стовпів, стел на в’їздах в населені пункти та інших вуличних об’єктів; розміщення плакатів “Мы с россией – один народ” та одноразова виплата по 10 тисяч рублів деяким категоріям громадян в обмін на їхні персональні дані з фото», — пишуть у Борівській селищній раді. 

На фото: було/стало. Як окупанти перефарбовують стели та знаки в тимчасово окупованій Борівській громаді

Тим часом 8 серпня вже водинадцяте відбулася успішна евакуація українців з окупованих земель Харківщини. Коридором вийшли на підконтрольну Україні територію 809 людей, з них 80 — у важкому стані. Серед евакуйованих є мешканці Борівщини, які наважилися на цей крок. 

Читайте також

Total
0
Share