Офлайн-освіта в Харкові – головна тема публічних дискусій цього літа. Спочатку обласна Рада безпеки дозволила проводити очне навчання у разі створення безпечних умов.
В мерії оголосили про комбіноване навчання, коли частина уроків буде проходити офлайн, частина – онлайн. Там заявили, що відкриють усі школи, де є укриття, для офлайн-навчання дітей, і навіть спрямували додатково 48 мільйонів на ремонт підвальних приміщень.
Але в обласній адміністрації розкритикували такий підхід. Мовляв, йшлося про наявність не будь-яких укриттів, а бомбосховищ, побудованих за нормами ДБН. Понад те, значна кількість обласних громад, де навіть не чули “прильоти”, повертати у школи дітей відмовилася.
У Харкові наполягають: це батьки просять про офлайн-навчання. Дітям потрібна соціалізація, а батькам – можливість вийти на роботу. Вчителям навіть доручили провести опитування в класах, аби довести, що це ініціатива саме батьків. Але враховуючи позицію ХОВА, доводити, що всі шкільні укриття підходять для навчання дітей, місцева влада не стала.
На зустрічі з медиками Холодногірського району, серед яких також є батьки, Терехов заявив про ідею перемістити навчальний процес у метро. Адже дистанційно навчити першачків складно. Втім, розповісти як саме це буде втілено в життя, не встигли. Харків знову оголосили зоною активних бойових дій, місто атакували ракетами С-300 та “шахедами”.
У мерії знову заговорили про безпеку. Ігор Терехов в етері Нацмарафону визнав, що у звичайному режимі школи працювати не зможуть.
“Я провів певні зустрічі та буду проводити зустрічі з батьками малих харків’ян. Будемо враховувати бажання родин, бажання батьків – іти або не йти дітям до школи. Хочу сказати одразу: ми не маємо змоги, щоб наші школи працювати у звичному режимі. Тому готуємо тільки сертифіковані укриття. Розглядаємо різні варіанти, аби діти хоч би комбіновано, але навчалися декілька днів на тиждень. Але на першому плані має бути безпека для маленьких харків’ян”, – сказав Терехов.
Відновлення Ізюмської лікарні розпочнеться цього року