Нові соціальні ініціативи Пенсійного фонду в Харкові

30 червня 2025 року в пресцентрі «Накипіло» відбулася пресконференція за участі Галини Баєвої, начальниці Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області. 

Галина Баєва повідомила, чи будуть зміни у виплатах:

«Що стосується  пенсійного забезпечення, житлових субсидій, пенсійних виплат, то на сьогодні змін не передбачається, все здійснюється в тому ж порядку, як і до цього часу».

Галина Баєва
Галина Баєва. Фото: Ігор Лептуга

Чиновниця зауважила, що останнє підвищення пенсій відбулося 1 квітня 2025 року, і що Пенсійний фонд гарантує своєчасність виплат. Це особливо важливо для прифронтової Харківщини, де багато людей залежать від стабільної підтримки.

Однією з ключових тем пресконференції став проєкт призначення житлових субсидій для ВПО, які орендують житло. Ця ініціатива стартувала в Харківській області. За словами Баєвої, переселенці можуть отримати відшкодування орендної плати залежно від доходів, а також субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього орендар і орендодавець мають звернутися до Пенсійного фонду. Орендодавець сплачує податок, який йому компенсують. Наразі в області подано вісім заяв на такі субсидії, п’ять із них уже призначено.

«Цей проєкт вигідний, адже переселенці отримують подвійну підтримку: відшкодування за оренду та субсидію на комунальні послуги», — пояснила Баєва. 

Вона додала, що в Харківській області субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримують 112 000 домогосподарств. Крім того, з 1 січня 2025 року Пенсійний фонд  відповідно до постанови Кабміну №616 виплачує компенсацію за прихисток: 450 гривень на особу для тих, хто розміщує ВПО.

Від 1 травня 2025 року пільги за соціальною ознакою (для ветеранів, пенсіонерів) призупинено, якщо дохід домогосподарства перевищує 4 240 гривень на особу. Виняток — учасники бойових дій і особи з інвалідністю внаслідок війни. 

«Якщо дохід перевищує норму, пільга не призначається».

Субсидії для працюючих, студентів чи пенсіонерів оновлюються автоматично через реєстр застрахованих осіб, що спрощує процес для тисяч домогосподарств.

Далі Галина Баєва розповіла про важливі зміни у системі соціального захисту. З 1 липня Пенсійний фонд адмініструє соціальні допомоги: для малозабезпечених сімей, одиноких матерів, багатодітних сімей, дітей, чиї батьки ухиляються від аліментів.

Згідно з Постановою Кабміну №695 від 11 червня 2025 року, фонд також виплачує допомогу особам без права на пенсію, з інвалідністю, допомогу на догляд, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю та на поховання. Заяви приймають через Пенсійний фонд, ЦНАПи, громади, застосунок «Дія» чи пошту. Електронні сервіси, зокрема особистий кабінет і «Дія», полегшують подання документів, особливо для молоді.

Очільниця Пенсійного фонду області зазначила, що для перевірки стажу, якщо документи втрачено, використовують Реєстр застрахованих осіб (з 1 липня 2000 року). Із 10 червня 2021 року діють електронні трудові книжки, куди вносять дані про стаж і зарплату. Без даних стаж підтверджують документами чи через суд. Переплати стягують за законом або за згодою особи.

«Недостовірні дані призводять до зменшення або зупинення виплат».

Харківщина залишається прифронтовою областю з великою кількістю ВПО. За даними ХОВА, евакуйовано 30 316 осіб, зокрема 2 541 дитину, з Куп’янського та Ізюмського районів. 

Постанова Кабміну №695 від 11 червня 2025 року розширює функції Пенсійного фонду, передаючи йому адміністрування ключових соціальних допомог. Це включає підтримку осіб з інвалідністю, одиноких осіб, що потребують догляду, та сімей із дітьми з інвалідністю. Субсидії для ВПО, які орендують житло, зменшують фінансовий тягар переселенців.

Цей матеріал створено завдяки заходу в нашому пресцентрі.

Якщо ви хочете провести в нас свою зустріч, пресконференцію, дискусію абощо — напишіть нам у телеграм або на пошту.

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share