На конференции Vox Ukraine “Трансформация-2020: от турборежима к турборазвитию” заместитель руководителя Национального банка Украины Дмитрий Сологуб дал экономический прогноз на 2020 год.
“Наша економіка вже демонструє ознаки життя, але для того, щоб дійсно зробити Україну здоровою, потрібні структурні перетворення. Але такі перетворення важкі”, – подчеркнул спикер.
В этом году эксперты Нацбанка отметили значительное превышение предложения над спросом на иностранную валюту. Это привело к укреплению курса гривны. Что касается следующего года, прогноз финансистов “сдержанно позитивный”.
“Ні економістів, ні хірургів люди не люблять тому, що вони роблять їм боляче. Іноді лікар повинен зробити пацієнту боляче, щоб стало краще. Так само часто відбувається і в економіці. Є країни у перманентній кризі, як Аргентина чи Венесуела. Раніше Україна була ближче то цих країн з точки зору свої економічної політики і системи. Якщо подивитись, в якому стані країна була в 2014-2015 році, наразі бачимо, що макроекономічна ситуація значно покращилася. Ми бачимо зростання ВВП протягом останніх чотирьох років, і цього року воно буде майже 4%. Інфляція знизилась до 5%, ситуація з зовнішніми рахунками і фінансовою системою достатньо стабільна”, – заявил Сологуб.
По его словам, в 2020-м резкого рывка в развитии ожидать не стоит, но направление страна выбрала правильное.
“Потрібно розуміти одну просту річ: усі в цій економіці хочуть дешевих кредитів. А єдиним джерелом дешевих кредитів у гривні – є дешеві депозити в гривні. Де їх взяти, коли висока інфляція і ніхто не довіряє національній валюті? Те, що зараз відбувається з обмінним курсом, це відображення економічних процесів”, – подытожил замглавы НБУ.