На Печенізькому водосховищі заборонили купатися й відпочивати через мінну небезпеку. Про це в офіційному телеграм-каналі написав начальник Печенізької селищної військової адміністрації Олександр Гусаров.
«Комісія ДСНС прийняла рішення про заборону відпочинку людей. Про небезпеку ми попереджатимемо і дачників, які приїжджають на свої земельні ділянки. Ми їм повідомляємо, що роботи в громаді з розмінування ще дуже-дуже багато», — розповів Гусаров у подкасті Радіо «Накипіло».
14 квітня на березі Печенізького водосховища поблизу села Мартове через детонацію вибухонебезпечного предмету постраждав 64-річний чоловік. За попередніми даними ДСНС, під час риболовлі чоловік наступив на протипіхотну міну та підірвався. Із множинними уламковими пораненнями ноги у тяжкому стані потерпілого ушпиталено до лікарні бригадою екстреної медичної допомоги.
До повномасштабного вторгнення Печенізьке водосховище було одним з улюблених місць відпочинку харків’ян. Проте з 24 лютого до 10 вересня 2022 року значна частина Печенізької громади Чугуївського району Харківщини — дев’ять із 12 населених пунктів — перебували в окупації. Тоді Печенізька гребля була єдиним сполученням із захопленими територіями північного сходу України.
Аби вибратися з окупації, люди лишали біля водосховища свої автівки та пішки переходили на підконтрольну нашим Збройним силам територію України. «Дорогу життя» не один раз обстрілювали російські загарбники.
Крім того, на цій території громади велися активні бойові дії, що спричинило засмічення берегів водойм вибухонебезпечними предметами. Попри те, що спеціальні служби постійно проводять роботи з розмінування територій, мінна небезпека тут залишається досить високою.
«Коли Збройні сили деокупували нашу громаду, роботи було дуже багато. Не вистачало фахівців із розмінування. Ми тоді просили підрозділи Збройних сил України, вони нам допомагали, перші розміновували територію. Потім долучалися працівники поліції, ДСНС, згодом розмінували критичну інфраструктуру. Ми далі рухаємося в цьому напрямку. Зараз у нас працює великий підрозділ ДСНС, який допомагає розмінувати сільгоспугіддя. Ми нині працюємо над угіддями, а також над береговою лінією. Але роботи дуже багато», — зазначив начальник Печенізької селищної військової адміністрації.