На Харківщину прибув потяг з будматеріалами. Як отримати допомогу?

Харківщина отримала 42 тонни будівельних матеріалів та сумішей від волонтерських організацій: більш ніж 1 100 мішків будівельних сумішей та понад 700 штук гідроізоляційної плівки для покрівлі даху. За дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова благодійну допомогу спрямують у найбільш постраждалі від обстрілів рф райони.

«Розподілили отриману допомогу між Харківським, Богодухівським, Чугуївським, Ізюмським, Куп’янським районами та містом Харків. У такий спосіб ми плануємо відновити постраждалі від обстрілів приватні та багатоповерхові будинки», — розповів Михайло Харнам.

Зокрема 10 тонн будівельних матеріалів та сумішей спрямували на Роганську громаду. Протягом березня громада була окупована та фактично знаходилась на лінії фронту: спочатку з цих позицій росіяни обстрілювали Харків, потім тривали бої за самі села. Пошкодженим виявився кожен другий будинок. 

«Завдяки підтримці обласної військової адміністрації ми отримуємо сухі суміші для відновлення внутрішніх стін пошкоджених будівель. Так, наприклад, ми повідомимо нашим жителям, що є в наявності з будівельних сумішей, і надамо зразки заяв. Із тими, кому це потрібно, безпосередньо працюватимемо на місці», — зазначив фахівець землеустрою Роганської громади Юрій Перекупський.

За цією ж схемою приватні будинки відновлюють в інших громадах. Аби отримати будматеріали, потрібно звернутися до місцевої влади, яка, своєю чергою, направляє загальний запит на область. Власникам пошкодженого житла при собі необхідно мати документи, що посвідчують особу, та ідентифікаційний код. Після встановлення масштабів руйнувань фахівці сформують заявку на отримання допомоги.

«Ми створили профільну комісію, на якій зустрічаємось із головами районних та селищних військових адміністрацій. Вони надають перелік пошкоджених домоволодінь. Коштом резервного фонду закуповуємо плити ОСБ, цвяхи, дошки, брезент та деякий інструмент, а потім передаємо в райони чи населені пункти», розповів директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА Сергій Магдисюк.

У Харкові відновлення будинків відбувається централізовано. Власники будинків і квартир у багатоповерхових будинках також мають право звернутися до міськради, але відбудова йде поступово. У місті пошкоджено 4,5 тисячі будинків. За 2022 відновили 185, повідомляє мер Харкова Ігор Терехов в інтерв’ю BBC News Україна:

«Поки що понад 9 мільярдів доларів збитків. Але це дуже приблизна сума, і я поясню вам, чому. Ось прилетів снаряд, влучив у землю. Начебто навіть руйнувань немає. А там же мережі! Будь-який контакт снарядів із землею це деформація труб. Сьогодні ти цього не бачиш, а завтра розумієш, що немає частини трубопроводу», — наголосив Ігор Терехов. 

Частина робіт, зазначив Терехов, ведеться на Північній Салтівці. При тому приблизно 500 багатоповерхівок не підлягають відновленню, і левова частина —  саме в цьому районі

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share