На інфраструктуру більше, ніж на медицину: депутати затвердили бюджет Харкова на 2022 рік

Наступного року місто має отримати 19,3 мільярда гривень, а витратити — 18,8 мільярда гривень.

Проєкт бюджету Харківської громади на наступний рік депутати міськради схвалили 22 грудня на позачерговій сесії. Більшість коштів (58,9%) планують отримати з податку на доходи фізичних осіб — 9,4 мільярда гривень. З надходжень від місцевих податків та зборів бюджет має поповнитися на 5,4 мільярда.

Наступного року будуть профінансовані 38 цільових міських програм. За словами мера Харкова Ігоря Терехова, пріоритетними стануть соціальна сфера та інфраструктура.

«Понад 40% видатків підуть на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, спорт, культуру. Ми передбачили збереження у бюджеті всіх пільг: на проїзд у громадському транспорті, оплату послуг ЖКГ, матеріальну допомогу нужденним. Ми заклали капітальний ремонт у 165 школах міста (112, мільйона — ред.), а також закупку комп’ютерів, обладнання для початкової школи, підтримку талантів молоді, педагогів», — сказав Терехов.

Скільки і на що витратять:

  • На будівництво та ремонт доріг у бюджеті заклали 940 мільйонів гривень. На поточний та капітальний ремонт житлового фонду — 766,3 мільйона гривень. На будівництво і ремонт інженерних комунікацій виділять 580 мільйонів.
  • Для подовження Олексіївської лінії метро до станції «Одеська» запланували 313,4 мільйона.
  • На програму розвитку міського електротранспорту передбачено 916,3 мільйона. З них 128,1 мільйона піде на закупку тролейбусів та автобусів, 102,1 мільйона — на розвиток трамвайного і тролейбусного сполучення, 46,2 мільйона — на систему «Електронний квиток».
  • 307 мільйонів гривень коштуватиме утримання існуючої зооколекції Харківського зоопарку та продовження реконструкції.
  • 215 мільйонів коштуватиме капітальний ремонт чаші стадіону «Металіст». 58,1 мільйона витратять на будівництво «Льодової арени» на вулиці Морозова, 1г і майже 13 мільйонів — на будівництво міського цвинтаря на проспекті Гагаріна. Ще 28,5 мільйона гривень зарезервують на реконструкцію Палацу одруження.
  • На облаштування та ремонт парків передбачили 1,2 мільярда гривень. З них 38,6 мільйона витратять на реконструкцію спортивних майданчиків у парку Горького. По 1,5 мільйона піде на реконструкцію парку «Зустріч», парку імені Маяковського та парку Машинобудівників. 100 мільйонів — на будівництво урбан-центру в парку Перемоги.
  • На систему охорони здоров’я заклали 640,4 мільйона. З них на зарплату передбачено 60,2 мільйона, 156,4 мільйона — на утримання медустанов, 90,2 на капремонт та закупку обладнання. На придбання препаратів людям з рідкісними хронічними захворюваннями передбачено 37,8 мільйона, а на відшкодування витрат на ліки, що відпускаються безкоштовно та на пільгових умовах, — 37 мільйонів.
  • На створення муніципальної швидкої допомогу планують витратити 97,3 млн гривень.

Читайте також

Total
0
Share