«Миртелеком» та прострочена гуманітарка: як живуть люди в окупованій Борівській громаді на Харківщині  

В окупованій Борівщині не йдуть бойові дії. Майже ніде, окрім села Підвисоке не знайдеш військових підрозділів. Проте невелика кількість вояк залишається в населених пунктах для «контролю». Живуть вони в будинках борівчан, які виїхали. Декілька офіцерів навіть оселилися у будинку селищного голови.

Вже давно окупанти намагаються всіляко тиснути на місцевих підприємців. Людей змушують придбати патент, вартістю від 15 до 40 тисяч рублів. Аби його оформити — треба їхати в «податкуову» у Куп’янськ, або Ізюм. 

Банківська система не працює. Хоч українська влада і продовжує нараховувати пенсії —  зняти готівку можна лише виїхавши на вільну територію, або в інші окуповані населені пункти через «обнальщиків» за відсоток.

Працівникам бюджетних установ також нараховуються зарплати на картки. Вчителі, які виїхали працюватимуть та навчатимуть дітей дистанційно. Педагоги, які залишилися в окупації і не мають доступу до інтернету, будуть вважатися на простої і отримуватимуть 2/3 заробітної плати. Ті працівники закладів освіти, які перейшли на роботу під керівництвом окупаційної влади, українських зарплат більше не отримуватимуть.

Інтернету і зв’язку досі немає. «Влада» обіцяє запустити на окупованих територіях мобільний зв’язок від оператора «Миртелеком». Тобто дзвонити по цьому пакету можна буде лише тим, хто матиме такого ж оператора. Аби подзвонити українським операторам — треба бути готовими попрощатися з кругленькою сумою. До того ж, звичайні голосові дзвінки у цій мережі можуть прослуховуватися росіянами.  Безпечними залишаються лише дзвінки через інтернет-месенджери, захищені наскрізним шифруванням, але вони можливі лише за наявності доступу до інтернету. За словами окупантів, на першому етапі будуть доступні лише голосові дзвінки, мобільний інтернет — згодом. 

Борівчани, позбавлені засобів існування, інколи отримують гуманітарку від окупантів. На жаль, харчі несвіжі і люди дуже часто отримують  розлади травлення. Отруєння пережили й члени сімей активних колаборантів, зокрема, з села Піски-Рідьківські, які, ймовірно, споживали ці продукти більше за інших.

https://nakipelo.ua/okupanty-na-borivshchyni-namahalysia-nalahodyty-komunikatsiiu-z-mistsevymy-a-v-rezultati-diznalysia-shcho-vony-holodrantsi/

Читайте також

Total
0
Share