Музикант, який став бойовим медиком. На Харківщині простилися з Героєм

Сьогодні у селищі Південне під Харковом попрощалися з Андрієм Мельником, 33-річним бойовим медиком.

Андрій народився в Південному, був єдиним сином у батьків, ще зі школи захоплювався музикою, грав на фортепіано та гітарі. З 2015 року був гітаристом, а згодом – солістом, автором пісень у гурті «Останній Дракон». Але за професію обрав не музику, а медицину, бо на війні це стане у пригоді. Щоправда, планував лікувати не поранення, а зуби — був стоматологом. 

Андрій був активним учасником громадського життя, брав участь у Ночах поезії, проєкті “Твоя країна”, у Дні народженні Харківського осередку ФРІ (Фундація Регіональних Ініціатив), був залучений до діяльності “Школи медіапатріотів”.

На другий день повномасштабного вторгнення Андрій поїхав здавати кров для поранених. Він приєднався до ТРО Південного та взяв на себе відповідальність за медичну частину, постійно ходив з рюкзаком і ліками. 16 березня прибув як доброволець у харківський військкомат та долучився до 127 бригади Харківської ТРО бойовим медиком.

Андрій Мельник брав участь в деокупації селища Великі Проходи Харківської області.

Пізніше Андрій став заступником командира роти з морально-психологічного забезпечення стрілецької роти.

В останній місяць життя бойовий медик лікував військових у Бахмуті. Якось за один день урятував вісьмох людей, за що був підвищений у званні до лейтенанта. Андрій евакуював, надавав першу медичну допомогу, за необхідністю оперував поранених.

У Дніпрі писали про військового, в якого з голови під обстрілами дістали кулю. Саме Андрій Мельник витягнув того хлопця, надав першу допомогу, а вже у Дніпрі його хірурги оперували.

Рятуючи других, Герой не зміг врятувати себе. Він загинув 5 травня під час виконання бойового завдання у Бахмуті. У захисника залишилася дружина.   

Рік після деокупації: як живе Руська Лозова. Фоторепортаж

Читайте також

Total
0
Share