Міська реформа паркування: як змінився сервіс у Харкові

У Харкові продовжується міська реформа паркування: замість «зелених чоловічків» з’явилися мобільні додатки, інтернет-банкінг та чат-боти.

Як сьогодні можна сплатити за паркування:

  • Додаток «Е-Паркування», який можна завантажити для iOs та Android;
  • Приват24;
  • СМС-платіж на номер 949. У повідомленні потрібно вказати: номер автомобіля, номер місця паркування (вказаний на інформаційному стенді) та кількість годин паркування. Гроші за паркування списуються з мобільного рахунку;
  • Абонемент на паркування, який можна купити в будь-якому тютюновому кіоску. На сьогодні існують абонементи на 30, 60 та 90 днів;
  • Телеграм-бот @ParkingChatBot. 

 

Скільки коштує паркування?

На всіх місцях для паркування, які обслуговує КП «Харківпарксервіс», встановлено єдиний тариф. Година паркування автомобіля коштує п’ять гривень. Абонементи на 30, 60 та 90 днів коштують 600, 1 200 та 1 800 гривень відповідно.

Що буде, якщо не сплатити за паркування?

Інспектори з паркування контролюють сплату за послугу паркомісць за допомогою планшетів зі спеціальним програмним забезпеченням. Перевірити надходження коштів вони можуть у реальному часі. У випадку, якщо автівка стоїть на місці для паркування без оплати, вони складають адміністративний протокол.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено штраф у 20-кратному розмірі від одногодинної вартості послуги за паркування — у Харкові ви сплатите 100 гривень. Також передбачені штрафи за паркування на місцях для людей з інвалідністю — у 30-кратному розмірі від годинної вартості паркування — 150 гривень. Або на місцях, призначених для паркування електрокарів, —  від 340 до 510 гривень.

Сплатити штраф можна в додатку «Е-Паркування».

Які проблеми виникають у водіїв?

Інформаційні стенди з інструкцією, як сплатити за паркування у Харкові, доволі вичерпно й чітко відповідають на майже всі питання щодо сплати за послугу. Але водії зазначають, що на цих стендах немає даних, коли саме треба сплачувати за паркування: одразу, або коли залишаєш паркомісце. Тож, повертаючись до свого авто, водії отримують постанову про несплату.  

Заступник міського голови з цифрової трансформації Олег Дробот прокоментував таку ситуацію: «У більшості випадків люди просто шукають можливість не сплатити за послугу. Проте ми знайдемо рішення, як пояснити водіям, що за послуги паркування потрібно сплачувати відразу, як вони заїхали на паркомісце».

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share