«Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії»: як доєднатися

«Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» стартує 14 квітня. Щорічна інформаційна кампанія пройде за ініціативою Українського інституту, Міністерства закордонних справ України та ГО «Вікімедіа Україна» і відбудеться вже вп’яте. Мета кампанії — розширення та покращення статей про Україну й українську культуру у Вікіпедії різними мовами світу.

Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії

«З 2021 року ініціатива “Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії” об’єднує дописувачів Вікіпедії з усього світу, збільшуючи інтерес до України та її культурної спадщини. В умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується російською дезінформацією, вкрай важливо захищати правду та забезпечувати поширення перевірених, заснованих на фактах наративів. І така культурна ініціатива суттєво допомагає утверджувати український голос у світі та протидіяти інформаційним загрозам»

зазначає заступниця міністра закордонних справ України Мар’яна Беца.

Цього року, як і роком раніше, головну увагу буде зосереджено на деколонізації української культури. Саме ця тема стала центром тяжіння у світі після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, і нині вона все ще залишається малодослідженою. Так само у світі збільшується запит на правдиву інформацію про Україну. Тому, організатори кампанії очікують від авторів та редакторів статей максимальної уваги до цих двох напрямів. 

«Створюючи нові статті та доповнюючи наявні, учасники марафону не лише поширюють знання про Україну, а й сприяють утвердженню її суб’єктності в глобальному інформаційному просторі».  

йдеться у матеріалі на сайті Українського інституту.

Кампанія «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» триватиме з 14 квітня до 16 травня. Авторів з усього світу запрошують створювати та доповнювати статті власними мовами. Активні дописувачі Вікіпедії отримують призи.

Більше інформації про кампанію, теми та перелік запропонованих для редагування статей, а також умови участі можна знайти на сторінці проєкту.

Джерело: Український інститут

Ставайте частиною спільноти «Накипіло» —підтримайте своє медіа

Читайте також

Total
0
Share