Медики суттєво знизили смертність на етапі евакуації

Смертність на етапі евакуації найчастіше наступає через масивну крововтрату та шок. Пошкодження, які виникають у сучасних збройних протистояннях, значно обмежують час надання домедичної допомоги на полі бою. Не говорячи про небезпеку обстріли та смерті або поранення самих медиків. Смерть військового настає від декількох десятків секунд до однієї години. Саме тому надання медичної допомоги у першу години після поранення, або як її називають в «золоту годину», надважливо.

Українським лікарям, завдяки досвіду, який вони набувають в зоні бойових дій з 2014 року, вдалося максимально знизити рівень смертності військових під час евакуації з фронту.

Про це розповіла заступник міністра оборони Ганна Маляр у День медичних працівників.

Унікальний досвід наших лікарів давно перевершує світові стандарти. Сьогодні завдяки об’єднанню зусиль військової та цивільної охорони здоров’я, єдиному медичному простору, до 82% поранених і хворих українських військових після лікування повертаються у стрій.

Близько 80% поранених упродовж так званої «золотої години» отримують належну допомогу наших медпрацівників.

Важливо, що завдяки фаховості українського медперсоналу смертність військових на етапі евакуації зменшилась до 1,35%

Окупанти мають великі втрати саме через те, що мають значну смертність під час евакуації, кидають поранених на полі бою та не надають кваліфіковану медичну допомогу. Про це неодноразово зазначали військові аналітики.

Читайте також

Total
0
Share