Звільнення Харківщини триває. Лише за останній тиждень наші захисники зайшли в 19 населених пунктів. З вересня українські військові вигнали окупантів з 544 міст, сіл та селищ області. Зараз загарбники контролюють 32 населені пункти — це трохи менше 2% від усієї території.
Ворог не полишив планів щодо взяття Харкова та окупації Харківщини. Лінію оборони вибудовують шляхом створення фортифікаційних споруд на кордоні з рф. Побудова потребує значних ресурсів. Держава виділила перший транш військової допомоги, який уже використовують за призначенням. На відновлення критичної інфраструктури отримують кошти з резервного фонду.
Щодня з деокупованих територій області евакуюють від 100 до 1 000 осіб. Всього на території області 413 000 внутрішньо переміщених осіб.
Представники ХОВА, Прокуратури, Нацполіції та ДСНС провели спільний брифінг, де поділилися результатами проведених робіт на деокупованих територіях.
Прокуратура
Прокуратура розслідує 6 900 правопорушень за статтею «Порушення законів та звичаїв війни». Вже 15 військових рф отримали повідомлення про підозру, 7 — заочно. Розслідується загибель приблизно 1 000 цивільних, серед них 76 дітей. Наймолодший загиблий — 5 місячний малюк. Поранено 2 500 цивільних, із них — 193 дитини.
Ексгумовано близько 500 осіб, 451 — з місця масового поховання у Ізюмі, 45 — на інших територіях регіону. Роботи тривають, кількість тіл збільшується щодня.
Зруйновано понад 11 000 об’єктів цивільної інфраструктури, 3 000 багатоповерхівок, понад 5 300 приватних будинків, пошкоджено та зруйновано 559 закладів освіти та 233 заклади охорони здоров’я.
ДСНС
Від початку повномасштабного вторгнення рятувальники ліквідували 4 000 пожеж, знешкодили понад 30 000 вибухонебезпечних предметів. Вони врятували з-під завалів 303 особи. Понад те, провели аварійно-рятувальні роботи на 285 зруйнованих об’єктах, з-під руїн вилучили тіла 265 загиблих.
Під час окупації рятувальники продовжили працювати на тимчасово захоплених територіях. Всі 14 підрозділів отримали серйозні пошкодження, особливо підрозділи у Старому Салтові та Липцях. Підрозділ у Липцях відновлено, через тиждень запрацює також у Старому Салтові.
Нацполіція
Слідчі СБУ та Нацполіції розслідують 800 кримінальних проваджень за фактом держзради. Правоохоронці повідомили про підозру 245 особам.
Поліцейські здійснюють «перепис населення»: ходять домами, дізнаються, хто там наразі мешкає та чого потребує. Всю інформацію передають в ХОВА, аби сформувати доцільні списки на евакуацію, визначити, кому які потрібні ліки, гуманітарна допомога тощо. Правоохоронці надають можливість людям подзвонити близьким, оскільки зв’язок відновлено не в усіх населених пунктах.
Пошук зниклих безвісти
Від 24.02 знайдено живими 363 особи, загиблими — 45. Наразі поліція шукає 951 особу. Це жінки, чоловіки, діти.
В Єдиний реєстр вносять кримінальне провадження одразу, хоча раніше близькі мали чекати декілька днів. Часто зниклих знаходять, з ними все в порядку, але через відсутність зв’язку вони не мають можливості про це повідомити. Але нерідко правоохоронці констатують смерть людей.
Зафіксовано 100 випадків вивезення дітей з Харківщини на територію ОРДЛО або в росію. Мінреінтеграції працює над тим, аби малеча повернулася додому якомога скоріше. Подробиць не розголошують, бо це нервова робота і ворог може змінювати рішення в останній момент.
Про зрадників
У держзраді слідчими ДБР запідозрено 22 поліцейських: це поліцейські ГУНП та інші. Чимало правоохоронців пройшли через російські катівні. Всього на Харківщині працює близько 5 000 поліцейських.
«24 лютого я надав можливість працівникам поліції (чоловікам) вивезти родини за можливості на день-два та стати до роботи. Вони повинні були. Жінкам була надана можливість в разі необхідності працювати дистанційно. Це нормальна ситуація, особливо для жінок, які самі виховують дітей. 111 чоловіків не з’явились. Я звільнив їх до 1 березня. Це для мене принципове питання, щоб ці люди ніколи не працювали в органах поліції», — повідомив начальник поліції Харківської області Володимир Тимошко.
Про відновлення інфраструктури
Вже в 70 населених пунктах відновлено подачу електроенергії: це Балаклія, Вовчанськ, Куп’янськ та прилеглі населені пункти. Комунальники беруться за налагодження тепла та водовідведення.
«Стикаємось із тим, що кожен населений пункт — це окрема історія. Наприклад, у Вовчанську зі станом мереж ситуація більш-менш. Якщо ми беремо Ізюм то з більш, ніж 20 котелень залишилися майже неушкодженими 6–7. Продовжуємо аналіз всіх цих мереж, теплопунктів, щоб зрозуміти, що ми встигнемо відновити до опалювального сезону, а що — ні», — повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.
Фахівці усувають аварійність житлових будинків і працюють над відновленням, куди можна подати теплоносій. Будуть розроблені проекти для всіх лікарень, аби комплексно приступити до відновлення.
https://nakipelo.ua/u-kharkovi-za-chas-povnomasshtabnoi-vijny-usunuly-avarijnist-u-4-672-budynkakh-mista-foto/
https://www.youtube.com/watch?v=YN5nh0p5S3M&t=2s