Лижна траса замість полігону для ТПВ: у Дергачівському районі модернізують звалище

На місці рекультивованого Дергачівського полігону твердих побутових відходів планують відкрити навчальний екологічний центр, — повідомили у пресслужбі міськради.

Представники КП “Муніципальна компанія по поводженню з відходами” обговорили варіанти співпраці зі співробітниками італійської компанії Neveplast, яка створює сертифіковане покриття для ковзання, так званий “штучний сніг”.

Як повідомив директор КП Юрій Суярко, у планах підприємства — навчати харків’ян та гостей міста основам екокультури та створити навчальний екоцентр для школярів, студентів та продавців.

«Ми не хочемо говорити, що це гірськолижний курорт, швидше — навчальний центр, комплекс, створений, щоби люди бачили, куди подінуться продукти їхньої життєдіяльності, чому важливо економно споживати та впроваджувати роздільний збір сміття. Люди побачать, що відходи займають площі, де можна побудувати навіть лижні спуски. Ми покажемо, що українські полігони потрібно рекультувати та давати їм нове життя», — зазначив Юрій Суярко.

На місці полігону побудують коротку навчальну трасу, трасу для профі, спуск із перешкодами для сноубордистів та три дитячі траси для катання на надувних санках (тюбінгах). А також — підйомник для дорослих та спеціальний дитячий стрічковий підйомник.

Як повідомив менеджер з продажу компанії Neveplast Ольмо Балліні, планують звести велику трасу завдовжки 232 метри та навчальну — 100 метрів. Для спусків використовують нову розробку фірми — покриття free ski.

«Воно дає відчуття катання на снігу, який щойно випав. Також покриття підходить для людей, котрі займаються карвінгом (техніка катання з виконанням послідовних різаних поворотів). Кататися на ньому можна цілий рік незалежно від погоди: у сніг, дощ чи сонячним літом», — зазначив менеджер Neveplast.

За його словами, компанія брала участь у створенні гірськолижного спуску в столиці Данії Копенгагені, саме на місці сміттєпереробного заводу в межах міста. Покриття застосовували в Сербії та інших країнах.

У рамках рекультивації старий полігон ТПВ укрили геомембраною, зверху поклали фільтраційний шар та насипали ґрунт, висадили дерева та кущі. Біля спусків організують інфраструктуру розважального комплексу: парковку, пункт прокату, невеликі кафе. Будівельні роботи планують розпочати навесні.

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share