Лише за обстеження обстріляних будинків харківська мерія сплатила майже вісім мільйонів

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради з початку року оплатило роботи щодо техобстеження будинків, які постраждали внаслідок збройної агресії рф, на суму понад 7.7 мільйона гривень. Про це повідомляє Харківській антикорупційний центр.  

Про це стало відомо в результаті моніторингу порталу використання публічних коштів.

Кількість угод на обстеження будинків склала понад 100. Цікаво, що серед підрядників, які за документами проводили обстеження, й ті, хто не мав раніше такого досвіду. 

Найбільший платіж отримало ПП “Домініон Харків” за обстеження будинку вулиці Дружби Народів, 271. На рахунок підрядника заплатили 303,3 тисячі гривень. Але це був єдиний платіж на рахунок цієї фірми протягом двох з половиною місяців.

Ця фірма записана на Сергія Любченка.

А ось найбільшу кількість угод та грошей отримало ТОВ “Енергопромпроект”, якому перерахували понад 3,6 мільйона гривень

Найбільші суми фірма отримала за обстеження стану будинків: проспект Тракторобудівників,108А (130,1 тисячі гривень); вулиця Наталія Ужвій, 64 та 78  по 120,6 тисячі гривень за обстеження кожного будинку), вулиця Дружби Народів, 223 (120,6 тисячі гривень.).

ТОВ «Алдена» отримала 1,45 мільйона гривень за обстеження будинків. Засновниками підприємства є Антон та Олександр Кислиця.

ФОП Успаленко Олексій Вікторович отримав майже мільйон гривень і ще 885 тисяч гривень перераховано ТОВ «Системінжиніринг», яке зареєстровано в Полтавській області. До договорів на техобстеження будинків ця компанія підрядів у Харкові не отримувала.

Ще один підрядник — ФОП Ковтун-Науменко Ольга Миколаївна отримала понад 820 тисяч гривень. За даними системи «Прозорро», раніше вона отримувала невеликі підряди за проєктні роботи як у громадах, так і у вищих навчальних закладах Харкова.

ТОВ «Харківбуд-сервіс» за огляд двох будівель у центрі міста отримав майже 300 тисяч гривень. Директором підприємства є Сергій Кондратенко, а засновником — Євген Овчаренко.

Також майже 300 тисяч гривень отримало ТОВ «Фаворит експерт» з області. Засновником фірми є Артем Киценко, директором Надія Голубенко.

Ще в обстеженнях будинків брали участь два підприємства. Зокрема, «Укрспецбуд-плюс», яке отримало трохи менш ніж сто тисяч гривень. Засновником є В’ячеслав Конопля, а підписантом Ян Беляєв.

Одну угоду вартістю 30,6 тисячі гривень уклали з ТОВ «Інтранс-Кіп» Валерія Ширіна.

Цікаво, що самі жильці у приватних бесідах говорять, що не мають актів обстежень на руках, не можуть їх отримати від влади, а на місці якщо й спілкувалися, то лише з працівниками  «Жилкомсервісу», міськради та будівельниками, а не представниками приватних організацій

У Харкові, за оцінками мерії, постраждало понад 5000 будинків, близько 500 сильно зруйновані, їх потрібно зносити, 136 вже вдалося відновити. Найбільш постраждалий район – Північна Салтівка. Саме про обстеження багатоповерхівок в цьому районі йдеться у повідомленні ХАЦ. Цього року на відновлення житла з міського бюджету виділено понад 1,5 мільярда гривень, але загальна сума збитків Харкова понад 9 мільярдів доларів, які місто має надію отримати коштом допомоги та репарацій.   

 

Читайте також

Total
0
Share