Ліки зі знижкою. Які препарати подешевшають з березня

Міністерство охорони здоров‘я оприлюднило сьогодні список препаратів, які з 1 березня знизяться в ціні на 30%. У ньому — 100 найменувань. За аналітичними даними МОЗ, ці ліки українці купують найчастіше.

Серед них — вітаміни та макроелементи, антигістамінні, протизапальні та протиревматичні препарати, ліки проти застуди, кашлю, тиску, противиразкові засоби, очні краплі, назальні спреї, заспокійливі. Увесь перелік можна подивитися за посиланням.

«Це ті препарати, які люди найчастіше купляють в аптеках і за які найбільше приходить коштів аптекам. Тобто, ми порівняли і в упаковках, і в коштах. І з кожною фармацевтичною компанією розібрали цей список препаратів, отримали від них декларацію і гарантії знизити відпускну ціну на 30% з 1 березня. Ми далі працюємо, щоб і на інші лікарські засоби інших виробників в кумулятивному ефекті, досягнути знижки в межах 20%», — пояснив у телемарафоні новин міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко.

Декларацію про зниження і стабілізацію цін 7 лютого підписали дев‘ять провідних українських фармвиробників. У списку найбільше препаратів і засобів, які виготовляють Київський вітамінний завод (22 позиції), «Дарниця» (20 позицій) та «Фармак» (17 позицій).

«30% – це домовленість, яка є на ринку України з Міністерством охорони здоров’я, тому що, окрім того, що ми регулюємо націнки, ми зараз прописали, що ми заборонюємо маркетингові послуги між виробником і аптечним закладом до того моменту, поки ми не запустимо референт на ціноутворення на лікарські засоби в Україні», — додав міністр.

З 1 березня також планується обмежити максимальну торгівельну націнку для аптеки. Її постачальники зможуть додавати не більш як 8% до ціни, щоби запобігати штучному завищенню. 

Як аптеки дотримуються договору контролюватиме Державна служба з питань безпечності харчових продуктів і захисту прав споживачів 

«З початку введення воєнного стану був мораторій на проведення планових перевірок. Уряд ухвалив постанову, яка з 1 березня дозволяє відновити перевірки аптечних закладів, зокрема, саме щодо формування ціни і дотримання тих націнок, які задекларовані в нашій постанові», — пояснив Віктор Ляшко.

12 лютого 2024 року Рада національної безпеки і оборони вирішила запровадити план заходів заходи для зниження та стабілізації цін на ліки. 14 лютого 2025 року Кабмін погодив зміни до постанови № 955, яка регулює ціноутворення на ліки та медичні засоби. 

Пригости кавою «Накипіло» —підтримай своє медіа

Читайте також

Total
0
Share