Контрнаступ: звільнені території та Куп’янський напрямок

Захисники України записали відео про звільнення Рівнополя на кордоні Донеччині та Запоріжжя. Воїни заявили, що окупанти тікають від контрнаступу ЗСУ, тоді як українські війська просуваються вперед.

Селище деокупували воїни 2-го механізованого батальйону 31-ї механізованої бригади ЗСУ. Відео бійців було опубліковано на сторінці 31-ї омбр у Facebook.

«Сьогодні, 25 червня 2023 року, бійцями 2-го механізованого батальону 31-ї механізованої бригади звільнено селище Рівнопіль. Орки тікають, ми йдемо вперед! Слава Україні! Героям слава!», – написали бійці ЗСУ.

 

У Рівнополі російські окупанти кидали своїх важкоранених помирати прямо на ношах на вулиці, а самі втікали. Коли Сили оборони зайшли на деокуповану територію, вони вчергове зафіксували десятки кинутих трупів. Фотодокази не оприлюднюємо через етичні норми. 

На думку військових аналітиків, звільнення Рівнополя важливо тим, що воно свідчить про прорив першої лінії оборони ворога та відкриття шляхів у тили окупантів.

А ось на Куп’янсько-Лиманському напрямку йдуть жорстокі бої, ворог посилює обстріли. Цей напрямок важливий для росіян через великий логістичний центр Куп’янськ-Вузловий. Без нього ресурси окупантів на Луганському та частково Донецькому напрямках вичерпаються. 

Як повідомив речник НГУ Руслан Музичук, позиції нацгвардійців стали обстрілювати удвічі сильніше. При цьому нацгвардійці утримують позиції, зокрема у Серебрянському лісництві, де ведуться наразі найжорсткіші бої. Регулярна армія рф та штурмовики намагаються наступати, проте ЗСУ та Нацгвардія за останню добу відбили та повернули під свій контроль деякі раніше покинуті позиції. 

«На цьому напрямку і раніше переважала кількість артилерійських і мінометних обстрілів. Тут виконували задачі регулярні війська рф, на відміну від того, що, наприклад, місяць тому було у Бахмуті, де діяли ПВК і найманці.

Звісно, що регулярні війська не так застосовують живу силу для просування. Навпаки, вони економлять сили та застосовують саме артилерійські обстріли, щоби завдавати удари по позиціях наших захисників, щоб вибити їх, і тільки після цього намагаються просуватися. Якщо взяти мету цих ударів, то це є подальше просування. Є також певні географічні ділянки, які вигідні, щоб їх зайняти, бо вони надалі дадуть тактичну перевагу», – резюмував речник НГУ.

Читайте також

Total
0
Share