Підрив дамби Каховської ГЕС дозволив окупантами передислокувати свої війська, які розташовувалися уздовж Дніпра, аби посилити інші напрямки, повідомляє британська розвідка.

Останні десять днів росіяни почали перекидати частини військ зі східного берега Дніпра для посилення Запорізького та Бахмутського напрямів. Потенційно йдеться про кілька тисяч військових 49-ї армії, у тому числі 34-ї окремої механізованої бригади, а також десантників і морпіхів.

«Передислокація угруповання “Дніпро”, ймовірно, відображає думку росії про те, що велика українська атака через Дніпро тепер менш ймовірна після обвалення Каховської греблі та спричиненої цим повені», – додають у повідомленні.

Водночас партизани стверджують, що підрив дамби сильно підкосив можливості армії країни-окупанта. У районах підтоплення військові рф страждають від інфекційних захворювань, у багатьох з них – підозра на холеру.

росія відмовилася пропускати гуманітарну місію ООН до жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини, постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС. Про це заявила постійна Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун.

«Уряд рф поки що відхилив наше звернення про доступ до районів під його тимчасовим військовим контролем. ООН продовжить працювати над отриманням необхідного доступу. Ми закликаємо російську владу діяти відповідно до своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом. Не можна відмовляти в наданні допомоги людям, які її потребують», — заявила пані Браун.

Укріплювати армію в рф планують за допомогою випускників військових вишів, а курсантів 3–4 курсів відправляють у відрядження для охорони кордону. 

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк вказав на наявність ризиків для захопленої Запорізької АЕС, коментуючи ймовірність її підриву російськими окупантами. Радник голови ОП зазначив, що у росії сьогодні немає військових інструментів впливу на розвиток подій на лінії фронту, а є лише «терористичні інструменти», як-от підрив Каховської ГЕС.

«У Росії є, безумовно, така опція, як ЗАЕС, і ми маємо про це постійно говорити. Тому що екологічна катастрофа після підриву Каховської ГЕС – це ніщо в порівнянні з екологічною катастрофою панєвропейського рівня при спробі Росії підірвати ЗАЕС», – наголосив Подоляк.


Удень російські війська обстріляли Липці. Поранена людина