Ключ у чергового: доступність бомбосховищ

Через рік після початку повномасштабної війни більшість харків’ян ігнорують сигнали повітряної тривоги та не користуються укриттями ані в будинках, ані в метро.

Окрім звикання містян до війни, це пов’язано зі специфікою обстрілів Харкова. Найчастіше російські терористи використовують ракети С-300. Про їхній запуск заздалегідь попередити неможливо: вони долітають швидше, ніж люди можуть сховатися в безпечне місце. 

Але нещодавні атаки на Київ із застосуванням великої кількості дронів та використання дронів для обстрілів Харківської області нагадали можновладцям про необхідність забезпечити доступ до бомбосховищ. 

Президент України Володимир Зеленський закликав керівників місцевої влади гарантувати людям безпеку.

«Укриття в містах повинні бути доступними. Люди мають знати, коли і як зросте доступність укриттів. Це відповідальність конкретних чиновників», – сказав Зеленський.

У Харкові до нових укриттів додалися новозведені протиударні зупинки

Працівники “Жилкомсервису” говорять, що торік весною бомбосховища дооблаштували, провели світло, зробили розетки, прибрали сміття, деінде зробили санвузли та встановили лавки й лежаки. Мер Ігор Терехов заявив, що питання доступності та збереження укриттів вирішили шляхом призначення чергових. 

«Що стосується укриттів, така ж проблема була в Києві. Ми цю проблему вирішили таким чином: у кожному будинку є головний, в якого є ключі від приміщень, що служать укриттями. Люди знають, хто це», – сказав Терехов у етері Нацмарафону “Єдині новини”.

Він нагадав, що раніше було створено інтерактивну карту укриттів. 

Якщо ви не маєте телефона чергового по укриттям, запитайте у будинковому чаті або в людей біля під’їзду. Не нехтуйте власною безпекою: ця інформація може врятувати життя. 


 

Військові та спецслужби пояснили, чим загрожує фіксація прильотів

Читайте також

Total
0
Share