У Харкові люди, житло яких повністю зруйновано, отримають модульні будинки. Першочергово ті, хто втратив приватні будинки. Найближчим часом у місті встановлять 13 будинків на території зруйнованого житла мешканців.
«Будинок облаштований необхідними речами: від душової кабінки, пральної машини, кондиціонера до ліжка й інших меблів. Це житло, куди можна відразу заїхати і почати жити з усім необхідним», — розповів в етері Радіо «Накипіло» директор КУ «Офіс реформ Харкова» Дмитро Давідянц.
Модульні будинки, які передадуть у власність мешканців та мешканок міста, не скасовують можливості отримання сертифіката на житло за програмою «єВідновлення».
«Щодо районів, це, першочергово, Київський та Салтівський, які мають значні руйнації. Уже модульні домівки стоять у Немишлянському, Основ’янському та Холодногірському районах», — додав спікер.
Хто може отримати модульні будинки?
Перша умова — документ, що підтверджує право власності на будинок та землю. Друга — проживання в модульному будинку не менш як рік
«Це щоби це не було такої ситуації, коли, наприклад, людина на місяць взяла модульний будинок, фонд інвестував кошти, а потім вона по житловому сертифікату кудись переїхала», — пояснює Дмитро Давідянц.
Офіс реформ Харкова співпрацює з районними адміністраціями, які координують на місцях щодо потреб мешканців. Установи співпрацюють за наперед складеними списками.
«Якщо чесно, у всіх районах є розуміння щодо зруйнованого приватного сектору і тих людей, які потребують ці модульні будинки. Спочатку список був приблизно з 40 людей. З них ми отримали 13 людей, у яких будуть модульні будинки. Але ця конверсія не про те, що фонд відмовив, а про те, що люди вже отримали житловий сертифікат або вже чекають на свій власний будинок, або люди сказали, що арендують квартиру і їм ця пропозиція не потрібна», — розповів директор комунальної установи.
Кількість переданих модульних будинків можуть збільшити. Це залежить від потреб людей та їхньої згоди на умови отримання такого будинку.
«Ми наразі працюємо від звернень. Минулого тижня у Слобідському районі був приліт, там також було зруйновано декілька домівок, якщо я не помиляюсь. Ми направили туди представників фонду туди разом з адміністраціями спілкуватися, проводити оцінку потреб для того, якщо людям буде цікаво, запропонувати це рішення», — підсумував Дмитро Давідянц.