Громади Харківщини представили свої проєкти на Конгресі відбудови України Common Future («Спільне майбутнє») у Польщі. Про деталі розповів ведучий Радіо «Накипіло» Володимир Носков.
Сьомого — восьмого жовтня у місті-побратимі Харкова, Познані, відбувся Конгрес відбудови України Common Future («Спільне майбутнє»). Участь у заході взяли підприємці з Польщі й України, представники місцевої та державної влади Литви, Словаччини й Румунії. Метою Конгресу стало обговорення стратегії відбудови України, зокрема зацікавлення польських компаній із різних галузей, насамперед транспортно-логістичної сфери, будівництва, банківського сектору тощо, до співпраці з потенційними українськими партнерами.
Лозівська громада
Представники харківських громад мали змогу презентувати свої проєкти під час панельних дискусій «Добрі справи». Представники Лозівської громади презентували проєкт створення реабілітаційного відділення, у якому зможуть проходити реабілітацію як цивільні люди, так і військовослужбовці. У реабілітаційному відділенні від травня мають можливість відновлювати сили пацієнти з різними порушеннями здоров’я.
Ізюмська громада
Представники Ізюмської громади розповіли про серйозні руйнування будинків, шкіл і лікарні через бомбардування міста в перші тижні великої війни та обстріли російським агресором перед повною окупацією громади. Тепер міська влада шукає гроші на ремонт дитячого садка. Нині в місті немає жодного надійного укриття, де школярі могли б навчатися в офлайн-форматі.
Чкаловська громада
Представниця Чкаловської громади розповіла про наміри відремонтувати будинок культури, приміщення якого серйозно пошкоджено через ворожі обстріли. У ньому планують створити центр із надолуження знань. Тут могли б займатися як учні початкових класів, так і школярі з особливими освітніми потребами.
Первомайська громада
Презентувала презентувала проєкт мікросадів.
«Це такий майданчик, який улаштовують познанський муніципалітет і торгова палата, де можуть обговорювати бізнесові питання. Увагу на цьому Конгресі приділили Харкову, тому що Познань із 1998 року є містом-побратимом Харкова. Коли почалася повномасштабна війна, влада й підприємці цього міста стали докладати ще більших зусиль, щоб допомагати Харкову й області».
Володимир Носков
Перший віцепрезидент Польсько-української господарчої палати Даріуш Шимчиха зауважив: організаторам важливо зрозуміти, що відбувається в Україні, безпосередньо від українців.
«З телебачення або з новин в інтернеті Україна — суцільна руїна. Але там працюють банки, бізнес, люди живуть і реалізовують різні проєкти. Тому нам було дуже важливо поспілкуватися віч-на-віч з українцями, щоб дізнатися від них особисто, чим для них можуть бути корисними поляки.»
Даріуш Шимчиха
Нагадаємо, що Радіо «Накипіло» виступило інформаційним партнером Конгресу відбудови України Common Future («Спільне майбутнє») у Польщі. Як зазначили організатори, Конгрес є початком діалогу про потреби економіки України й можливості партнерів у Польщі до співпраці.