У Харкові триває ліквідація наслідків буревію, що пройшов над містом у суботу. Стихія була однією з найсильніших за всю сучасну історію міста, та ситуація залишається контрольованою. Усі міські служби працюють у посиленому режимі — без зупинок і перерв.
Найголовніше: цього разу не постраждав жоден об’єкт критичної інфраструктури. Водопостачання всім абонентам повернули ще в ніч на неділю. Каналізація весь час працювала без збоїв. До 18:00 неділі енергетики відновили електропостачання майже всім. Станом на понеділок залишаються лише поодинокі звернення з Новобаварського та Основʼянського районів — і їх мають закрити до кінця доби. Усі маршрути громадського транспорту працюють.
Втім, масштаби пошкоджень — значні:
- понад 500 дахів;
- більше 1000 дерев (і ще більше гілок);
- понад 200 ліній електропередач;
- зруйновані фасади, балкони, труби.
Фото: БО «Координаційний гуманітарний центр»
Насамперед рятувальники та комунальники усунули аварійні загрози: зняли небезпечні конструкції, розчистили проходи та проїзди. Проте велика частина роботи ще триває — зокрема, відновлення дахів та повне прибирання повалених дерев, які потрібно не просто спиляти, а й розпилювати, вивозити, утилізовувати.
Місто вже має досвід подолання таких катастроф. У 1995 році Харків пережив одне з найстрашніших комунальних лих: сильна злива тоді призвела до аварії на Диканівських очисних спорудах. Місто залишилося без води на місяць. У дворах стояли цистерни, у лікарнях — черги, по всій області — загроза епідемії. Цю ситуацію порівнювали з Чорнобилем за масштабом наслідків. Повноцінне відновлення зайняло роки.
Цього разу удар стихії був навіть сильнішим. Але Харків вистояв — і злагоджені дії працівників комунальних служб, рятувальників, волонтерів та звичайних містян дозволили впоратися з труднощами швидше та ефективніше. Багато хто вийшов на вулиці вже у перші хвилини після буревію — ще в дощ, ще у темряву, серед повалених дерев.