Керівники НАБУ розповіли про здобутки в роботі за півріччя

До Харківського управління НАБУ найчастіше скаржаться на місцеву владу та правоохоронців. 

38 мільйонів 780 тисяч гривень відшкодованих збитків, 674 кримінальних провадження, 76 обвинувачених та сім вироків — такі результати роботи НАБУ та САП за друге півріччя 2019 року. 

«Понад 38 мільйонів відшкодованих збитків — це саме добровільне відшкодування. Загальна сума спричинених збитків перевищує мільярди гривень. В ході досудового розслідування нашими детективами вживаються заходи щодо накладання арешту на майно та конфіскації незаконно здобутих активів», — розказує директор Харківського територіального управління Національного бюро Юрій Кравченко під час звіту. 

За півріччя місцеві детективи скерували до суду 37 кримінальних провадження. Загалом за весь час існування Антикорупційного бюро до суду спрямували 245 справ. На лаві підсудних перебувають 438 людей, із них 76 потрапили туди протягом останніх шістьох місяців. Їхні справи розглядає Вищий антикорупційний суд, який розпочав роботу з вересня 2019 року. 

«Той темп, що взяли ці 38 суддів, дуже високий. За два місяці їхньої роботи вже був винесений перший вирок. Він стосується колишнього працівника Феміди з Днепропетровщини, який не задекларував статки», — уточнює Кравченко. 

За його словами, в роботі НАБУ відбулися певні позитивні зміни. Тепер детективи можуть напряму подати запит до правоохоронних органів інших країн щодо питань розміщення коштів та наявності майна у підозрюваних або стосовно допиту свідків. Наразі детективи скерували понад 700 таких запитів, та приблизно 400 з них уже виконані. Також НАБУ отримало право на прослуховування та на часткове скасування так званих «правок Лозового». 

«Державні експертні установи завдяки цим правкам були майже паралізовані через те, що всі експертизи призначалися лише до них. Черги в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз становили до двох років», — пояснює керівник антикорупційної структури. 

Стосовно Харкова, то до місцевого НАБУ люди зазвичай звертаються зі скаргами на незаконні дії або бездіяльність органів державної та місцевої влади та на правоохоронців. Крім того, громадяни інформують про винесення суддями неправосудних рішень, отримання або вимагання хабарів правоохоронцями та представниками влади, чи про недостовірне декларування майна. Також співробітники НАБУ отримали скаргу щодо скандального будівництва дороги через ринок Барабашово, але коментувати розслідування Юрій Кравченко наразі не став. 

Читайте також

Total
0
Share