Кабінет міністрів України просить відмовити у компенсації рідним загиблих у теракті біля Палацу спорту

Кабінет міністрів України вважає необґрунтованими та безпідставними вимоги в позові родичів загиблих у теракті біля Палацу спорту та просить відмовити їм у компенсації.

Про це йдеться у відгуку головної спеціалістки Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тетяни Іванової — вона уповноважена представляти інтереси уряду в суді за позовом до держави, яку сім’ї загиблих подали наприкінці 2021 року. На текст документу посилаються журналісти «Суспільного».

Спеціалістка зазначає, що компенсація внаслідок теракту не входить до завдань і повноважень Кабміну, а виплачувати шкоду мають засуджені до довічного ув’язнення, звільнені й передані на непідконтрольні території під час обміну утримуваними особами у грудні 2019 року.

Представник потерпілих Олег Головков повідомив журналістам, що позивачі не збираються відмовлятися від своїх вимог та готові їх відстоювати в суді.

«Цей позов став для нас визначальним. Ми будемо намагатися за допомогою цього позову звертати увагу держави на потерпілих від теракту. І, по-друге, ми б хотіли встановити факт відповідальності держави перед тими, хто став жертвою теракту», — повідомив Головков.

Відгук від Тетяни Іванової прокоментували родичі загиблих.

«Держава не помічає нас багато років. Тільки біль та розпач», — сказала Тетяна Сухорукова, сестра загиблого міліціонера Вадима Рибальченка.

Її підтримав батько загиблого Данила Дідіка, Андрій Дідік: «Моя позиція є викладеною в позові. За весь час держава нічого не зробила, окрім заподіяння болю нам».

Що відомо?

22 лютого 2015 року під час маршу біля Палацу спорту пролунав вибух. В результаті загинули чотири людини, серед яких — 15-річний школяр. Ще десять осіб отримали поранення. Володимир Дворніков, Віктор Тетюцький та Сергій Башликов чотири роки були на лаві підсудних. Майже кожне засідання починалося з відведення суддям, судовому обвинувачу й секретарю відомства. А в квітні 2017 року суд почав слухання справи заново у зв’язку зі зміною складу суддів.

28 грудня Фрунзенський районний суд Харкова виніс вирок трьом обвинуваченим у теракті у вигляді довічного ув’язнення з конфіскацією майна. Їм також замінили запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов’язання. На наступний день їх передали на непідконтрольні території в рамках обміну утримуваних осіб. У вересні 2020 року засуджених оголосили в розшук.

У грудні 2021 року родини загиблих у теракті Вадима Рибальченка, Данила Дідіка та Ігоря Толмачова подали позов до суду проти України. Вони вимагатимуть відшкодувати по п’ять мільйонів гривень на кожну сім’ю. Відповідачами в позові заявлені Кабінет Міністрів та Державна казначейська служба.

Читайте також

Total
0
Share