22 лютого — сьомі роковини теракту біля Палацу спорту. Тоді, під час Маршу Гідності, пролунав вибух протипіхотної міни, закладеної членами терористичного угруповання «Харківські партизани» Віктором Тетюцьким, Володимиром Дворніковим та Сергієм Башликовим.
На місці, де сталася трагедія, харківці провели мітинг і молебен.
Тоді люди святкували річницю втечі Януковича. Активісти планували дійти великою колоною до майдану Конституції, де мали б зустрітися з учасниками такої самої ходи, що розпочалася від пам’ятника Тарасу Шевченку. Проте колона встигла пройти всього кілька метрів.
Пролунав вибух. Десятки поранених, на місці загинули двоє: 37-річний підполковник міліції Вадим Рибальченко та лідер харківського Євромайдану Ігор Толмачов. Йому було 52 роки. Наступного дня в лікарні помер 15-річний Данило Дідік. Ще через день помер Микола Мельничук, який за кілька днів відзначив дев’ятнадцятиріччя.
Терористів невдовзі затримали. Майже п’ять років тривав судовий процес. 28 грудня 2019 року злочинці отримали вирок: довічне ув’язнення. Проте їх передали до ОРДЛО у межах обміну утримуваними особами.
Восени, два роки тому, з’ясувалося, що злочинців не було оголошено в розшук в Україні. Адвокат постраждалих стверджував: фактично це означало, що терористи мали змогу в будь-який момент безперешкодно повернутися. Дев’ять місяців сторона захисту вимагала оголошення в розшук, і зрештою це сталося.
У грудні 2021 року потерпілі у справі про теракт біля Палацу спорту подали позов проти України. Днями родичі загиблих отримали відповідь: Кабінет Міністрів України попросив відмовити у компенсації рідним загиблих.
Адвокат постраждалих Олег Головков заявив, що позивачі не збираються відмовлятися від своїх вимог і готові доводити їхню обґрунтованість у суді. Вони наполягають на виплаті 5 мільйонів гривень компенсації кожній сім’ї.
Їхня позиція полягає в тому, що держава, не запобігши теракту, неналежним чином виконала свої зобов’язання. До того ж звільнила засуджених із порушенням чинного законодавства та усунулася від виконання зобов’язань щодо відшкодування збитків потерпілим.
Позов розглядатиме Фрунзенський районний суд Харкова.
Близькі загиблих нарікають, що пам’ять про загиблих не вшановується належним чином. Боротьба за призначення школі №11, де навчався Данило Дідік, його ім’я триває й досі.
Небайдужі намагаються підтримувати спогади. Музичний проєкт «Так працює пам’ять», заснований у 2019 році, присвячений Данилу. Наразі проєкт містить 130 композицій і продовжуватиметься надалі, упевнений його засновник Руслан Горовий.