Молодіжна кампанія ВліпиЗаСебе запустила ініціативу #коженможе, щоб підкреслити важливість внеску кожного у боротьбу за незалежність України.
«Кожен може розвозити гуманітарну допомогу для переселенців чи стареньких дідусів та бабусь, готувати для Збройних Сил України, боротися на інтернет фронті разом з інформаційним військом. Кожен може зробити дуже і дуже багато», — зазначає Вікторія Апанасенко, «Міс Україна Всесвіт»-2022, модель та волонтерка.
Мирослава Ульяніна, дієтолог-нутриціолог та телеведуча вважає, що кожна справа важлива.
«Кожен може займатись своєю професійною діяльністю й донатити щоразу з прибутку на ЗСУ, платити податки в Україні, щоб підтримати нашу економіку. Кожен українець закордоном може бути амбасадором України, розповідати іноземцям те, чого вони ще не знають по Україну, але мають знати, показувати світу, наскільки українці сильні й талановиті. Крім того, кожен може і має зараз піклуватись про своє фізичне і ментальне здоров’я».
«Відбудовувати нашу країну може кожен. Стать і вік неважливі. А разом ми завжди можемо більше, ніж поодинці», — вважають в ініціативі «Сміливі відновлювати», яка відбудовує зруйновані окупантами будинки Київщини.
Анастасія Пустовіт, волонтерка й українська акторка театру та кіно, зазначила, що кожен може забезпечити воїна зі свого будинку чи селища зимовою формою. Це треба робити вже зараз, адже наразі величезний дефіцит літньої форми, і скоро так буде з зимовою. Держава забезпечує формою, але на фронті хороша форма живе від двох тижнів до трьох місяців, це витратний матеріал.
«Кожен українець має бути зацікавлений в тому, щоб всі бійці були тепло одягнені, адже для нас кожна людина важлива. Одягти одного бійця коштує 4-10 тисяч гривень. Вдягни разом з громадою одного бійця – і ти зробив свій внесок у перемогу. Військових дуже розчулює, коли звичайні люди щось передають. Вони розуміють, що вони не самі, їх ніхто не лишив, що десь там ми п’ємо в кав’ярні каву, але про них не забуваємо», — каже Анастасія.
«Кожен може відмежуватися від російського контенту й зрозуміти, що, споживаючи його, ми применшуємо власну культуру та спонсоруємо війну. Кожен може цікавитись українською культурою, підписатись на блогерів, які про неї розповідають, ходити на виставки українських митців. Попри війну, вони проходять у Києві, Харкові, Львові та інших містах. Дивитися українське кіно, читати українську літературу. Якщо ще живі дідусі й бабусі, розпитати, як вони жили, вдягалися, які в них були обряди, яких пісень вони співали, та записати ці спогади», — зазначає Софія Безверха (krapka.krapka), культурна блогерка і дослідниця українських традицій.
«Сьогодні кожен може займатися самоосвітою, опановувати нові професії, прокачувати навички, щоб підтримувати тил і економіку нашої країни», — вважає Тарас Деркач, координатор платформи Career Hub.
Євген Клопотенко, кулінарний експерт, шеф-кухар, бізнесмен та телеведучий, приєднався до ініціативи та підбадьорив українців, які роблять щось корисне для перемоги. Євген зазначив, що ми пожинатимемо плоди сьогоднішніх дій впродовж багатьох років: «Україна зараз як молодий ліс. Багато людей щось роблять, а через 5, 7, 10 років це стане величезним лісом. Тому, якщо ви щось робите, робіть, це вже дуже і дуже добре».
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Більше історій молодих українців можна знайти на сторінці #ВліпиЗаСебе.